A magyar mezőgazdaság tehetséges fiataljai versenyeztek Palánkon
Tehetséges fiatalok adtak egymásnak találkozót Palánkon, ahol versenykörülmények között, 3 szekcióban mutatták be a pályamunkáikat. Összesen 6 iskola 17 tehetséges diákja bizonyította szakmai hozzáértését a 35. Csapó Dániel emlékverseny alkalmával. A megmérettetésnek a Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium adott otthont. A próbatételre valamennyi tanuló olyan pályamunkával készült, mely újszerű és a gyakorlatban is alkalmazható meglátásokat tartalmazott.
A Teol számolt be róla, hogy Fülöp Mónika igazgató megnyitója után a versenyzők 3 szekcióban mutatták be az előzetesen bírált dolgozataikat a szakértő zsűrik előtt a Tolna megyei Szekszárd Palánk városrészében. A fiatalok figyelemre méltó, jövőbe mutató témákat dolgoztak fel, de munkáikban a hagyományok is helyet kaptak. Az Alternatívák a mezőgazdasági termesztésben című szakágazatban az első helyet Páhy Zoltán (Kaposvár) szerezte meg, megelőzve a Tarr László – Török Bálint (Vép), valamint a Horváth Gergő – Kovács Noé (Vép) párost. Az Agrárminisztérium különdíját Pénzes Janka (Debrecen), Szekszárd Város különdíját a Katona Gréta – Pacsuta Benedek duó (Debrecen), a Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. különdíját Horváth Gergő és Kovács Noé (Vép), a Bonafarm Csoport különdíját Récsei Richárd József (Kaposvár) kapta meg.
Az Élelmiszeripari technológiák bemutatása szekcióban kiskunfélegyházi diákok álltak fel a képzeletbeli dobogó mindhárom fokára, Czibolya Máté, Szikszai Dorina és Buri Gergely személyében. Különdíjat Czibolya Máté, Bejczi Gina (Szombathely), Németh Dóra (Szombathely) és Buri Gergely vehetett át.
Hirdetés
A diákok igen változatos témakörökben adták közre saját kutatásaikkal is megalapozott összegzéseiket. Egyebek mellett terítékre került a birsalma jótékony, illetve negatív hatása, a képviselőfánk zsiradékjának részbeni helyettesítése tökmagolajjal, a szarvasmarhatartás néhány érdekessége, a méhek jelentősége, illetve az árpa viselkedése imitált marsi körülmények között is.
A 35. Csapó Dániel emlékverseny részletes eredményei
Alternatívák a mezőgazdasági termesztésben
1. hely: Páhy Zoltán (Déli ASzC Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Kaposvár)
2. hely: Tarr László – Török Bálint ( Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
3. hely: Horváth Gergő – Kovács Noé (Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
Agrárminisztérium különdíja: Pénzes Janka (Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Gimnáziuma, Technikuma és Kollégiuma)
Szekszárd Város Különdíja: Katona Gréta – Pacsuta Benedek (Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Gimnáziuma, Technikuma és Kollégiuma)
Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Különdíja: Horváth Gergő – Kovács Noé (Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
Bonafarm Csoport Különdíja: Récsei Richárd József (Déli ASzC Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Kaposvár)
Hagyományok, értékek megőrzése – a vidék fejlesztésének lehetőségei
1. hely: Pető Dominik (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
Agrárminisztérium és Szekszárd Város Különdíja: Szabó Éva (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Különdíja: Pető Dominik (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
Bonafarm Csoport Különdíja: Kovács Huba (Kisalföldi ASzC Vépi Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
Élelmiszeripari technológiák bemutatása
1. hely: Czibolya Máté (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
2. hely: Szikszai Dorina (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
3. hely: Buri Gergely (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
- Agrárminisztérium Különdíja: Czibolya Máté (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
- Szekszárd Város Különdíja: Bejczi Gina (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
- Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. Különdíja: Németh Dóra (Kisalföldi ASzC Szombathelyi Élelmiszeripari és Földmérési Technikum)
- Bonafarm Csoport Különdíja: Buri Gergely (Déli ASzC Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium)
A támogatók voltak:
- Déli Agrárszakképző Központ
- Nemzeti Tehetség Program
- Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
- Agrárminisztérium
- Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft.
- Bonafarm Csoport
- Szekszárd Város
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés