A marhahús előállítása okozza a legnagyobb gondokat
Hirdetés
A szakemberek elemezték, hogyan hat ezeknek az élelmiszereknek az előállítási folyamata
- a földhasználatra,
- az ivóvíz-felhasználásra,
- a vízszennyezésre,
- a légszennyezésre.
Ezután pedig nagy különbségeket mutattak ki az ugyanazon terméket előállítók környezeti hatásai között.
A Science folyóiratban közzétett tanulmány szerint a környezetre legnagyobb hatással lévő marhahústermelők 100 gramm fehérje előállításakor 105 kilogramm üvegházhatású gázt bocsátanak ki és 370 négyzetméternyi földterületet használnak. Ez pedig 12-50-szer nagyobb, mint a környezetre kisebb hatású marhahústermelők. Utóbbiak viszont 36-szor több földterületet használnak, és hatszor több üvegházhatású gázt juttatnak ki, mint a zöldborsótermelők. Az élelmiszertermelés óriási környezeti terhekkel jár, ám azok nem szükségszerű következményeik az ember szükségleteit tekintve. Jelentős mértékben csökkenthetők a termelés módozatainak megváltoztatásával és azzal, mit fogyasztunk - mondta Joseph Poore, a tanulmány egyik szerzője. A legnagyobb hatást az étrend megváltoztatásával lehetne elérni. Jóval nagyobbat, mint a hús és tejtermékek fenntartható gazdálkodással való előállításával. A témában itt írtunk korábban arról, hogy az uniós marhahús újra utat talált Kínába. Az Európai Unió tagállamai közül elsőként Írország kapott engedélyt a kínai hatóságoktól arra, hogy hosszú szünet után újraindítsa a marhahús exportját az ázsiai országba. Kína még a 90-es években függesztette fel a marhahús behozatalát az Európai Unióból és így részben Írországból, valamint valamivel később az Egyesült Államokból a szivacsos agyvelőgyulladás (BSE), azaz a kergemarhakór-járvány veszélye miatt.Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés