Hirdetés
A mesterséges intelligencia szerepe a mezőgazdaságban
A mesterséges intelligencia (MI) napjaink egyik legdinamikusabban fejlődő tudománya, amely a mezőgazdaságban is rengeteg lehetőséget kínál, de számos kihívással is szembesíti a vállalatokat és a gazdálkodókat. Az alábbiakban ezeket a szempontokat mutatom be röviden.
A Debreceni Egyetem, Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar, Földhasznosítási, Műszaki és Precíziós Technológiai Intézet kiemelt fókuszterülete a precíziós technológiák kutatása és fejlesztése, valamint gyakorlatban hasznosítható innovációk értékelése. A precíziós gazdálkodás és az agrárdigitalizáció legújabb mérföldköve a mesterséges intelligencia, amelynek térnyerése alapjaiban alakíthatja át a mezőgazdasági adatok feldolgozását és hasznosítását.
![Debreceni Egyetem MÉK FMPTI épülete Debreceni Egyetem MÉK FMPTI épülete](/public/agronews/an_article_inner/17755/80d1422066fc7fddddb94cda9b7b6720_1.jpeg)
Az agrár-műszaki fejlesztésekben a robotizációt, az autonóm gépek terjedését nagymértékben segíti a mesterséges intelligencia, lehetővé téve az önálló döntéshozatalt a szenzorok által érzékelt valós idejű adatok alapján. Az Intézet a Precíziós mezőgazdasági mérnök BSc és Precíziós mezőgazdasági szakmérnök szakirányú továbbképzés szakokon a mezőgazdaságban jelenleg elérhető legkorszerűbb robotikai megoldásokat mutatja be a hallgatóknak, segítve a naprakész ismeretek elsajátítását.
Hirdetés
A műszaki innovációk mellett a talaj – növény – környezet rendszerszintű értékelésében, az egyes tényezők önálló és együttes, a termelés eredményességére gyakorolt hatásainak meghatározásában is lehetőséget biztosít a mesterséges intelligencia a kutatók és a termelők részére egyaránt. A talaj- és növényszenzorok automatizált, MI – vezérelt működtetése, valamint a műszeres és távérzékelt mérésekből származó nagyszámú adatok elemzése és értékelése megalapozza a helyes gyakorlati döntéshozatalt.
![Precíziós mezőgazdasági mérnök BSc képzés a Debreceni Egyetemen Precíziós mezőgazdasági mérnök BSc képzés a Debreceni Egyetemen](/public/agronews/an_article_inner/17755/be3a980f6b9b5e06f7a109c6790debc9_1.png)
Dr. Bojtor Csaba
Adjunktus
Debreceni Egyetem, MÉK
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
A mikotoxinok járványa
2025.02.09.A takarmány gyakran tartalmaz különféle mikotoxinokat, amelyek eltérő szerkezetűek. A hatékony toxinkötőket úgy kell kialakítani, hogy ezekből a különböző mikotoxin-struktúrák közül a lehető legtöbbet megkössék. A B.I.O. Tox® nagyon jó értékeket mutat ezen a területen.
Hogyan csökkentheti az állattartás költségeit és növelheti hatékonyságát?
2025.02.09.A takarmányozás optimalizálása, a genetikai fejlesztések és a precíziós állattenyésztés kulcskérdések a modern állattartásban. Hogyan lehet csökkenteni a hizlalási költségeket? Milyen takarmányozási stratégiákkal érhető el jobb teljesítmény? Hogyan használható a genomika az állattenyésztés hatékonyságának növelésére? Ezekre a kérdésekre is választ ad a HATÉKONYSÁG 2025 Konferencia & Kiállítás állattenyésztési szekciója, amely 2025. február 13-án Debrecenben várja az állattartókat, takarmányozási szakembereket és döntéshozókat.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatSörárpa lombtrágya C-komplex Réz-kén-cink, alacsony fehérje, jó osztályozottság, sörárpa minőség
1 150 HUF / l
+ áfaKukorica vetőmag és Napraforgó vetőmag rendelhető országosan házhoz szállítva, 2025 márciusra
Magro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 170 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés