A német agrárminiszter szerint a háborúnál is nagyobb gond lehet, ha nem tartanak ki a Green Deal mellett
A német szövetségi élelmezésügyi és mezőgazdasági miniszter, Cem Özdemir beiktatási látogatáson találkozott új kollégájával, Marc Fesneau-val, az új francia mezőgazdaságért és élelmiszer-önellátásért felelős miniszterrel. A berlini találkozó középpontjában Németország és Franciaország közös elkötelezettsége állt az európai Zöld Megállapodás (Green Deal) céljai mellett, különösen az ukrajnai háború és a globális élelmezésbiztonságra gyakorolt súlyosbodó következmények fényében.
A FruitVeB számolt be róla, hogy Özdemir elismeréssel szólt a francia-német kapcsolatokról, és kiemelte, hogy a folyamatos szoros együttműködés a jelenlegi kihívások leküzdésének előfeltétele. További kitartásra és következetességre van szükség az európai Zöld Megállapodás, a Green Deal céljainak teljesítéséhez a német politikus szerint.
A találkozót követő sajtótájékoztatón Cem Özdemir elmondta:
“Jelenleg az éghajlati katasztrófa teljes erejét érezzük Európában: megdőltek a melegrekordok, számos országban tombolnak az erdőtüzek, az aszály miatt elpusztul a termés. Az ukrajnai háború nem terelhet minket arra az útra, hogy visszavegyünk az éghajlati válság és a fajok kihalása elleni európai stratégiáink céljaiból. Ha nem védjük meg a talajt, a vizet, a biológiai sokféleséget és a klímánkat, az még súlyosabb válságokhoz vezet – és még inkább veszélyezteti az ellátás biztonságát. Mostantól kitartásra van szükség, és következetesen végre kell hajtanunk a Green Dealt, mégpedig európai szolidaritással.”
Hirdetés
Özdemir hangsúlyozta azt is, hogy: “Az egymást átfedő válságok fényében minden eddiginél jobban kell dolgoznunk az ellenálló és válságálló mezőgazdaságért. Ez csak akkor sikerülhet, ha a jövőben sokkal erőforrás-takarékosabban és a természetes megélhetésünkkel összhangban gazdálkodunk.”
Több szempontból is érdemes megvizsgálni a Green Deal gyakorlatát
Kiszámolták, mennyit veszít az Európai Unió a mezőgazdasági termelés zöldítésével, a Green Deal-lel. A koronavírus járvány gazdasági hatásai a most kibontakozó világválság és az infláció. Ilyen körülmények között nehezen elfogadható a Green Deal kapcsán arról beszélni, hogy a termőföldek művelés alóli kivonásával, ökológiai termelésre való átállításával, a vegyszer- és a műtrágyahasználat felezésével csökkentsék a termelést. Fontos kérdések, hogy mennyivel esne vissza az eredmény és ez mennyit drágítana a már egyébként is elszálló árakon. A több lehetséges forgatókönyvet felvázoló és elemzéseket tartalmazó anyagunkat itt lehet elolvasni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés