A termesztési ciklus kezdeti szakaszában kritikus jelentőségű annak meghatározása, hogy hol és mennyi műtrágyát kell alkalmazni. 2021-től jelentős szerep jut ebben (is) a dróntechnológiának. Mivel a mezőgazdaság már hosszú ideje használ drónokat és drónadatokat a döntések meghozatalához, a jelek szerint a gépi tanulás használatának növekedését fogjuk tapasztalni a vizuális adatok megértésének felgyorsítása érdekében.

A talaj minőségétől kezdve a csapadékon át a hőmérsékletig a gazdák számos kihívással néznek szembe a növények gondozása során. Mivel az időjárás, a fény és a víz mindennap másképp hat a talajra, egyetlen mezőn is számtalan neuralgikus pont keletkezhet, és eltérő eredményeket hozhat.

Kép a jelenből...

Részletesebb adatok – okosabb ültetési döntések

Nem véletlen, hogy a gazdák lázasan kezdték keresni nem csupán a földterület egészének, de a terményeik meghatározott területeinek felmérésére szolgáló módszereket. A részletesebb adatok elengedhetetlenné váltak az okosabb ültetési döntések meghozatalához.

A hatékony bemeneti allokáció egy olyan kulcskérdés, amely nagymértékben támaszkodhat a konkrét terepi adatokra. A termesztési időszak kezdeti szakaszában kritikus jelentőségű annak meghatározása, hogy hol és mennyi műtrágyát kell alkalmazni.

A gépi tanulás használatának növelése

2021-től jelentős szerep jut ebben (is) a dróntechnológiának – szögezi le a futurefarming.com/ elemzése.

Mivel a mezőgazdaság már hosszú ideje használ drónokat és drónadatokat a döntések meghozatalához, a jelek szerint a gépi tanulás használatának növekedését fogjuk tapasztalni a vizuális adatok megértésének felgyorsítása érdekében a következő évben. Ez időt és pénzt takarít meg a gazdálkodók számára, és gyorsabb, fenntarthatóbb ültetési folyamatot hoz létre.

...és a múltból

A változékonyság azonosítása légi betekintéssel

A hatékony inputadatok meghozatalához a gazdálkodóknak számos információforrást kell felhasználniuk, ideértve a talajmintákat, a topográfiai adatokat, valamint a vetőmag típusát és a vetés sűrűségét.

A légi adatok egyszerűsíthetik ezt a döntéshozatalt azáltal, hogy azonosítják a növények egészségi állapotának változékonyságát, ami valószínűleg nem volt látható a földről. A drónadatok segíthetnek a gazdálkodóknak a szántóföldi adatok szegmentálásában, így minden növény megfelelő típusú és mennyiségű tápanyagot kap.

A műtrágya adagolására felszerelt drónok felhasználhatják a légi adatok alapján generált változó sebességű nitrogén előírását is.

A területborítás után, ha a variabilitás nitrogénhiány miatt jelenik meg, a légi adatok segíthetnek a terep zónákra szegmentálásában. A gazdálkodók ezután előírhatnak nitrogént meghatározott területekre, ahelyett, hogy fix mennyiséget alkalmaznának az egész területen. A műtrágya adagolására felszerelt drónok felhasználhatják a légi adatok alapján generált változó mértékű nitrogén előírását is.

Egyszerűbb a talaj- és szövetmintavétel

Ezenkívül a drón pontossága többórányi kézi munkát takarít meg a gazdálkodóknak, ha műtrágya alkalmazásához szükséges talajmintákat kell venni. Például a DroneDeploy Live Map gyorsan megmutathatja a gazdának, hogy vannak-e problémás részek egy területen belül, így az egyes zónákból talajmintákat vehet, és nem kell mintákat vennie az egész területről. Ez célzottabb és megfontoltabb megközelítést kínál a mintavételhez, lehetővé téve a gazdák számára, hogy több időt töltsenek a gazdaság más területeinek ápolásával.

Hogyan tovább?

A drónok és az általuk gyűjtött adatok kritikus fontosságúak a szántóföldi változékonyság és a trágyázási igények hatékony megértésének és kezelésének szempontjából. Képesek felismerni a lehetséges hiányosságokat, változó arányú recepteket készíteni és segíteni a műtrágya kijuttatásában, növelni fogják a mezőgazdasági termelést, és csökkentik az elpazarolt időt és erőforrásokat.

Hiányzik azonban a hardver és a szoftver teljes összekapcsoltsága. E technológiák képességeinek teljes kihasználása és az őket megillető benchmarking státusz elérése érdekében a hardver és a szoftver közötti kapcsolatnak a IoT továbbfejlesztett képességei és az automatizálási gyakorlatok felé kell elmozdulnia. A Drone szoftver elemzi a zónák változékonyságát, és onnantól kezdve az ajánlásait táplálja az önálló permetezőkbe – ennek a kapcsolatnak zökkenőmentesebbnek és gyorsabbnak kell lennie – fogalmaz meg határozott követelményt a holland szakportál írása.

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás