Az alábbiakban bemutatjuk a finn gyártó jelenleg a piacon kapható legkisebb és legnagyobb teljesítményű kombájnjait.

A Sampo mérnökei az SR 2010-es gépet az egyszerűség és precizitás előtérbe helyezésével alkották meg.

Sampo Rosenlew SR 2010 (Fotó: Készenlét Zrt.)

Ez a gép kifejezetten, a vetőmag-termeltetéssel, fajtaelőállítással és -nemesítéssel foglalkozó kísérleti gazdaságok számára készült és elengedhetetlen a használata, a pontos munkafolyamatok miatt. A parcellák betakarításával kapcsolatos legfontosabb elvárás annak biztosítása, hogy az összes szem az adott parcelláról származzon. Ennek tökéletesen megfelel, a Magyarországon már sok helyen bizonyított és jelenleg is dolgozó, finn gyártmányú SAMPO SR 2010-es típusú parcellakombájn. Ismerkedjünk meg vele!

A légkondicionált, speciális kialakítású fülke széles és kényelmes munkakörnyezetet biztosít a két üzemeltető számára. Az elektromos és hidraulikus beállítások kényelmesen kezelhetők a fülkéből. A vágóasztalon, hatékony légáramlási rendszer (a CHAC - Constant High Volume Air Stream Cleaning), biztosítja az állandó és teljes tisztaságot a mintákhoz. A motollán speciálisan kialakított kefék, kombinálva a hatékony légáramlási rendszerrel az egész cséplési folyamat során kiemelkedő tisztaságot eredményeznek. Választható vágóasztal méretek: 1,5, 2,0 vagy 2,3 méter. A légáramlás a tisztítórendszer alapja. Egy szíjhajtásos ventilátorral állítják elő és az elosztó rendszer segítségével pontosan a tisztítási helyekre vezetik. A vágóasztalon és a cséplődob előtt a légáramlás folyamatos, ezáltal biztosítja az egységes és tiszta mintákat. A felhordórendszert minden egyes parcella után alaposan tisztítja a CHAC rendszer.

A felhordó rendszer működése (Ábra: Készenlét Zrt.)
Cséplődob (Készenlét Zrt.)

A speciálisan kialakított magfelhordó kiválóan tömített. Ez megakadályozza a termény visszahullását, ezáltal biztosítja tiszta és egységes minták lehetőségét. A felhordólánc elemei kör keresztmetszetű , műanyag lapáttokkal vannak szerelve, melyek tökéletesen illeszkednek a csővezetékhez. Az elektromosan állítható, nagy teherbírású, zárt, 500 mm átmérőjű cséplődob már több mint 4500 parcella kombájnban bizonyított a legnehezebb cséplési körülmények között is.

Az SR 2010 három szalmarázóládával és egy lamellás rostával rendelkezik. A nagyobb hatékonyság érdekében a kombájnra opcionális kettős rostarendszer is felszerelhető, visszaforgató rendszerrel. A szalmaszecskázó opciós, s jó ellensúlyként működik a kombájn kiegyensúlyozásában. A gép kétfajta mérlegrendszerrel szerelhető. A hagyományos és kiforrott rendszerré fejlődött Coleman és a korszerű Harvestmaster Graingage rendszerrel, mely a MirusTM szoftver segítségével teszi kiértékelésre alkalmassá az adatokat. Mindegyik rendszer alapja a pneumatikus anyagtovábbítás.

Az SR 2010-es kétféle mérlegrendszere (Készenlét Zrt.)

Néhány műszaki jellemző:

  • VM Motori Tier 5, 73 LE, 140 l üzemanyagtartály
  • cséplődob sebesség 400-1200 f/min (opcióban 300-700 f/min)
  • 1700 l magtartály , 2,75 m ürítési magasság
  • szalmarázó láda 3 db, 1,4 m2 alapterülettel

További műszaki adatokért kattintson ide!

Továbbá néhány opció, mellyel elvárásunknak legmegfelelőbben alakíthatjuk a parcellakombájnt.

  • négykerék hajtás, szélesebb profilú első köpeny
  • zsákolórendszer a kabinban, s azon kívül
  • nedvességmérő készlet, különböző súlymérő rendszerek
  • 3 m-es ürítési magasság, gabona szecskázó

Magyarországon jó néhány kutató és fajtaelőállító intézetben dolgozik 10-20, de még 30 éves SAMPO parcella kombájn is, az üzemeltetők és tulajdonosok általános megelégedettségére.

SAMPO COMIA C24

2022-ben megjelent a hazai piacon a SAMPO legújabb fejlesztése, a Sampo Comia C24 típusú hybrid kombájn.

Sampo Comia C24 (Fotó: Készenlét Zrt.)

A C 24-es, a már jól ismert C22-es műszaki alapjain nyugvó, azonban megerősített járószerkezettel és sebességváltóval, továbbá megnövelt tartálytérfogattal ellátott betakarítógép.

Ez a típus is, az úgynevezett hibrid cséplési technológiával rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy a hagyományos módon elhelyezkedő cséplődobok után, az eddig használatos szalmaládák helyett, két rotor segíti a cséplést és a szalmaleválasztást. Ez a megoldás csökkenti a cséplőrendszer és a rosták terhelését, illetve biztosítja a magok intenzív elválasztását a szalmarészecskéktől.

https://www.youtube.com/watch?v=SxAR3orFNQc

Ennek a cséplési technológiának köszönhetően, legalább 30%-os termelékenység-növekedés érhető el, a szemveszteség optimális értéken tartása mellett, a hagyományos szalmarázóládás kivitellel szemben.

A cséplőmechanizmus (Fotó: Készenlét Zrt.)

Az alkalmazott újdonságok mellett a gyár továbbra előtérbe helyezte a korábbi SAMPO gépekre jellemző tulajdonságokat. Melyek a könnyű tisztíthatóság és szervizelhetőség, a tiszta és kíméletes cséplés, a kimagasló ergonómia, az alacsony zajszint és egyszerű kezelhetőség.

A gép néhány műszaki jellemzője:

  •  motor: 300 LE, (opcióban teljesítmény növelés) Agco Power (SISU)
  • kerékméret: 800/65 R 32, 480/65 R 24
  •  magtartály: 10.000 liter
  • cséplődob ford.szám: 420-1200 f/min (alkalmas kukoricára betakarítására is)
  • szecskázó: 3800 f/min
  • pelyvaszóró
  • 3 vagy 4 munkahenger a ferdefelhordóhoz
  • 12,3 hüvelykes Comvision II, 2 nézetre osztható monitor
  • AHC (automata magasság beállítás és oldal szintezés)

Az ajánlott vágóasztal a 6,3 és 6,9 m-es szélességű gyári Sampo asztal, azonban elérhető a BISO gyártmányú 7,5 m-es vario asztal is, mely jobb és baloldalon is csukható függőleges kaszával rendelkezik. Repcetermesztők számára kifejezetten ajánlott.

https://www.youtube.com/watch?v=3e9OVabUQho
Comvision monitor (Fotó: Készenlét Zrt.)
BISO vágóasztal (Fotó: Készenlét Zrt.)

A továbbiakban mindenképpen említést kell tennünk a már bizonyított, hagyományos ládás kivételű COMIA modellek ez évi frissítéseiről.

Az úgynevezett 3. generációs frissítés során, jónéhány műszaki megoldás és opcióban választható lehetőség jelent meg a gazdák számára, ha a COMIA C6, C8, C10 vagy pedig a C12-es típust választják. Külsőleg ezek a változásk nem észlelhetők, azonban a munkafolyamat során, számos lehetőséget biztosítanak a hatékonyabb munkavégzéshez.

Sampo Rosenlew C12 és C8 cséplőgépek (Fotó: Készenlét Zrt.)

A változások érintették a dobvariátort, mely nagyobb nyomaték átvitelt és szélesebb fordulatszám tartományt biztosít. A szelelő, ezentúl nagyobb mennyiségű levegőt tud juttatni a tisztító rendszerhez. A magfelhordó ház pozíciója és mérete, s lánc sebessége is változott, ezáltal kíméletesebb anyagtovábbítás jön létre.

A C12 cséplési folyamata:

https://www.youtube.com/watch?v=l4gSeTixmXA&feature=youtu.be

Minden típusnál lehetőség van opcióban, a magtartály és a teljesítmény növelésére is.

Végezetül, bármelyik SAMPO modell mellet tesszük le a voksunkat, a finn gyártó mindenképpen egy korszerű motorral szerelt, nagy tisztasággal dolgozó, könnyen tisztítható és szervizelhető és a kategóriájában kiemelkedő hatékonysággal rendelkező gépet biztosit számunkra .

A gép forgalmazását, alkatrész ellátását, beüzemelését az ez évben új telephelyekkel bővülő, pápai székhelyű Készenlét Zrt. végzi.

Forduljon hozzánk bizalommal!

8500 Pápa, Mozsár u. 14.
Tel: +3689510180
Web: keszenlet.hu
Termék referens: Goór Sándor
Tel: +3630280 6822

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Rendkívül kártékony rovar, az őszi sereghernyó lehetséges megjelenéséről jött figyelmeztetés

2024.12.03.

Az őszi sereghernyó (Spodoptera frugiperda) az amerikai kontinens melegigényes őshonos faja, amely kiemelten veszélyes zárlati károsítóként szerepel az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet (EPPO) A1-es karanténlistáján.

13 éve nem volt ilyen hideg Magyarországon

2024.12.03.

Az idei november középhőmérséklete a legalacsonyabb volt 2011 óta. Emellett ez volt az első hónap 2023 májusa óta, amelynek középhőmérséklete országos átlagban az éghajlati normál alatt maradt.

Az aszály hatásai ellenére is lesz elég magyar karácsonyfa az idén

2024.12.03.

Az aszály ugyan megviselte a fiatal ültetvényeket, mégsem kell hiányra számítani fenyőfából a karácsonyi időszakban.

Több változás lép életbe az adótörvényekben

2024.12.03.

Az Országgyűlés elfogadta és kihirdette a 2024. évi LV. törvényt, amely számos adótörvény módosítását tartalmazza.

Tudja, mióta nem érkezett uniós forrás Magyarországra?

2024.12.03.

Június 26-a óta Magyarország nem kapott újabb európai uniós támogatást, bár a 2021–2027-es pénzügyi ciklusban hazánknak járó 21,8 milliárd eurós keret 56 százaléka jelenleg hozzáférhető.

Karácsony közeledtével nem haszontalan tudni, melyek lettek az Év Szaloncukra 2024 díj legjobbjai

2024.12.03.

Az idei fődíjat a maklári Stühmer Körtezselés-muskotályos szaloncukor érdemelte ki.

Partnerhírek
Partner

Védjük a gyökereket az Agrováció termékével

2024.12.03.

A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.

Partner

AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?

2024.11.29.

Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 1.100 hirdetés 102 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás