A PGR alkalmazások a KITE applikációban is elérhetők - Virtuális határszemle 9.
Annak érdekében, hogy partnerei számára az idei évben bevezetett PGR rendszer PrecZone alkalmazásai még könnyebben elérhetők legyenek, a KITE Zrt. újabb fejlesztésbe kezdett, melynek keretében első körben három alkalmazáshoz – PrecMet, Növényvédelem és Tudásbázis – elkészült a mobil modul. A PrecZone immáron tehát mobilról is elérhető!
Ezzel a KITE mobilalkalmazás az eddigi „Hírek” „Webshop” és „Kiadványok” menüpontok mellett a PGR PrecZone alkalmazásainak is helyet ad. Mind az iOS App Store, mind az Android Play áruházból letölthető a „KITE Zrt.”-re keresve.
A három, már kész PrecZone mobil modul – PrecMet, Növényvédelem és Tudásbázis – a PGR menüpont ikonjára kattintva érhető el. Ekkor megjelenik a három modul ikonja, ahonnan kiválaszthatjuk, melyiket szeretnénk megnyitni.
Hirdetés
PrecMet
A modul a webes alkalmazás mobilra optimalizált változata. Az alkalmazást megnyitva - amennyiben engedélyeztük a saját pozíciónk közzétételét a rendszer számára - az alkalmazás térképi megjelenítője automatikusan rázoomol a saját helyre, így könnyítve meg a hozzánk legközelebb lévő PrecMet állomás kiválasztását. Ellenkező esetben a teljes térkép jelenik meg. A megtekinteni kívánt állomást megkereshetjük a térképen vagy kiválaszthatjuk a „Meteorológiai állomások keresése” mezőbe a név begépelésével.
Az állomás ikonjára kattintva érhetjük el az állomáson lévő szenzorok historikus adatait.
Az egyes szenzorok adatait - például csapadék – a szenzor ikonjára kattintva jeleníthetjük meg. Alapból az előző 24 óra adatai jelennek meg, de a grafikon fölött a jobb sarokban lévő időintervallum-választóval ezt módosíthatjuk az előző 7 nap adatára. Ettől hosszabb időintervallum adatai csak a webes alkalmazásba bejelentkezve érhetők el. A grafikon alatt láthatjuk a kiemelt adatok minimum, maximum és átlag értékeit, vagy a csapadéknál például az adott időszaki összértéket. A grafikonban mobil alkalmazásokban használt módokon zoomolhatunk.
A „Növényvédelem” modulban az országos károsító-előrejelzés publikus részét lehet elérni. Az app az őszi búza, kukorica, repce, napraforgó éppen aktuális kártevő- és kórokozó-fertőzés veszélyét mutatja meg annak függvényében, hogy nincs kártétel, gyenge-közepes vagy erős a kártétel, továbbá ajánlást tesz a használandó növényvédőszerre.
A ’Tudásbázis” modul a PGR Tudásbázis publikus részét jeleníti meg, melyben a mezőgazdaság legújabb híreiről, fejleményeiről tájékozódhatunk.
Bővebb információkért tekintse meg az alábbi videót, látogassa meg honlapunkat (pgr.hu), vagy keresse bizalommal a PGR szaktanácsadókat a következő elérhetőségeken pgr.hu/kontakt.
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés