Az ország legnagyobb szójaintegrációját szervezi a Bonafarm: a piaci árnál kétezer forinttal többért veszik a magyar szóját, hogy ellássák belőle a milliónyi disznót. Ehhez keresnek termelőket, akiket kedvezményes vetőmag és végtermék felvásárlási árakkal akarnak megnyerni.

A cég bólyi tanácskozásán kiderült, hogy a megnövekedett GMO-mentes sertéshús iránti kereslet a takarmányigényben is jelentkezik. Ezért az idei ajánlatában kedvezményes vetőmagárat – a listaár alatt 12 százalékkal - biztosít a saját fajtakínálatából a Bonafarm Mezőgazdaság azoknak a termelőknek, akik ebben az évben részt szeretnének venni a cégcsoport által szervezett integrációban. Ezen kívül ösztönző felvásárlási rendszert vezetnek be. Az ármegállapodáskor az éppen aktuális piaci árat tonnánként kétezer forinttal megfejelik. Mindehhez rugalmas átvétel, gyors, és a partnerek számára ingyenes minősítés is jár. A hírről a Magyar Mezőgazdaság számolt be.

Több sertéshez több magyar szóját akar venni a Bonafarm

Indul a szója integráció - hirdette meg a Bonafarm Mezőgazdaság. Az érdeklődés nagyságát mutatja, hogy a bólyi tanácskozásra az ország távolabbi részéről is érkeztek termelők. Ahogy azt Ádám János vezérigazgató elmondta, a cég termékpálya mentén szervezi gazdálkodását. Így jön képbe a tejelőmarha-tartás mellé feldolgozóként a Mizo, a sertésneveléshez a Mohácsi Vágóhíd, valamint a Pick Szeged.

Az egymillió disznónak több magyar szóját akarnak adni

A szakember elmondta, hogy további egymillió sertést szeretnének integrált tartásba vonni. Ehhez pedig elengedhetetlen a jó minőségű, hazai szója. Az elmúlt év őszén egy osztrák szervezettől tanúsítványt szereztek a GMO mentes takarmánytermelés, -gyártás és -raktározás, valamint sertéstartás minősítésére. A jelenlegi szójafelvásárlás duplája – évi 50-60 ezer tonna – a céljuk, mindezt pedig hosszú távon képzelik el. Ehhez  a tudásalapú kultúrához a KITÉvel közösen keresik a felelősen és jó technológiával dolgozó termelőket.

Bár sokak szerint a szója egy állami támogatástól függő növény, annak, aki jól csinálja mégis jól hoz a konyhára. Egy, a tanácskozáson bemutatott költségszámításban azt fejtették ki, hogy a nyereség termelésében földbérlet és termelési támogatás nélkül is megveri a kukoricát és az őszi búzát.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás