A SENCROP-rendszer aktív, napi szintű használatával a gazdálkodók jelentősen mérsékelhetik a növényeiket érő időjárási kockázatokat, időben fel tudnak készülni ezekre, meg tudják tervezni és sikeresen végrehajthatják a szükséges lépéseket, beavatkozásokat.

Mindenki potenciálisan a partnereink közé tartozik, aki szántóföldön, kertészetben, szőlőben, vagy gyümölcsösben tevékenykedik. A szűk keresztmetszetet a hajtatott kultúrák termesztése jelenti számunkra.

A technológiánk innovatív, de mégis megfizethető, jó ár-érték arányú megoldást jelent felhasználóinknak.

A termelésben jelenlévő időjárási stresszhelyzetek megfelelő kezelésével további költségcsökkentés érhető el (ez számszerűsíthető is), de ehhez az kell, hogy a felhasználó a berögzült megszokások helyett változtasson a gyakorlatán adott esetben. Mindannyian tudjuk, hogy műanyag esőmérővel is lehet mérni a csapadékot és kockás füzetben, határidőnaplóban is lehet rögzíteni az adatokat. Ez akár hosszú éveken keresztül egészen jól működtethető, de a XXI. század, a globális felmelegedés általi okozott időjárási körülmények olyan kihívások elé állítják a termelőt, amikor ez már kevésnek bizonyulhat.

Csigó György Tamás, a SENCROP értékesítési vezetője

Nagyon sokrétű információt nyújt a SENCROP. Ezeknek felsorolása, ismertetése túlmutat ezen cikk keretein. Mégis kiragadok néhány példát: időjárási adatokat, hőmérséklet (száraz, nedves, harmatpont, páratartalom), csapadékmennyiséget több évre visszamenőleg, precíz meteorológiai előrejelzést óránként, táblaszinten, vegetációs fázisokat, a talaj hasznosítható vízkészletét táblánként, növényenként, öntözés menedzsmentet... stb.

Tapasztalataink szerint a termelők egy része még mindig ódzkodik a digitális technológiáktól. Nyilvánvalóan nem mindegy, hogy egy alkalmazás mennyire felhasználóbarát. Annak jól átláthatónak, könnyen értelmezhetőnek kell lennie. A SENCROP ilyen, és ezt nem mi mondjuk magunkról, hanem azok, akik évek óta használják. A Magro.hu által szervezett február 15-i Stresszkezelés a mezőgazdaságban, NÖVÉNY-ÁLLAT-GAZDA konferencián további információkat kaphatnak a legújabb, már elérhető fejlesztéseinkről, melyek az Ön sikeres gazdálkodását segítik elő.

Csigó György Tamás
Értékesítési vezető

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás