A magyar agráriumnak és az agrárszakképzésnek van múltja, jelene és jövője is, amire bátran építhet a hazai mezőgazdaság és élelmiszeripar - jelentette ki dr. Nobilis Márton, az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára. A Déli ASzC Bereczki Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola 120. fennállása alkalmából rendezett ünnepségen, Baján arról is beszélt, hogy a szakképzési rendszer az elmúlt években jelentős változásokon ment keresztül.

Az államtitkár hozzátette, hogy az iskola jó hírnevének alapja a szakmailag elkötelezett oktatók és a modern, gyakorlatias oktatási környezet, ahol a tanárok és diákok egymást segítve, inspirálva fejlődnek. Az intézmény 120 éve elköteleződött arra, hogy még vonzóbbá tegye a fiatalok számára az agrárszakmát. Itt generációk sorra szerezhettek magas szintű szakmai tudást, ami lehetővé tette számukra, hogy jelentős mértékben hozzájáruljanak hazánk gazdaságához. Az Agrárminisztérium közleményét szemléztük.

A Déli ASzC Bereczki Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola pedig olyan intézmény, amely méltán büszkélkedhet hagyományaival és korszerűségével egyaránt - mondta dr. Nobilis Márton, az Agrárminisztérium élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkára - Fotó: FB

Napelem, fűtéskorszerűsítés és duális képzési programok Baján

Dr. Nobilis Márton kiemelte, a 21. század kihívásaira való felkészülés jegyében a KEHOP 5.2.2 pályázat támogatásával napelem-rendszert és modern fűtési megoldásokat alakítottak ki az intézményben. Az épületek modernizálása és az infrastruktúra folyamatos fejlesztése azt mutatja, az iskola nem elégszik meg azzal, hogy a múlt hírnevét ápolja, hanem nyitott a jövő kihívásaira is. A duális képzési programjaik és az ipari partnerkapcsolatok jelzik, hogy az intézmény valós tapasztalatokkal készíti fel a diákokat a szakmai életre. 

A Déli ASzC Bereczki Máté Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum és Szakképző Iskola tanulói műsort adtak elő - Fotó: FB

Az iskola nem csak diákokat nevel, hanem szakembereket és közösségi vezetőket formál, biztosítva ezzel a szakma és a vidéki élet megújulását és megtartását.

Új technológiák érkeztek az agrárképzésbe is 

Az államtitkár megjegyezte, hogy a szakképzési rendszer az elmúlt években jelentős változásokon ment keresztül. A következő tanévek is folyamatos változásokat ígérnek. A robotizáció, a technológiai újítások új kihívásokat jelentenek mind a tanulóknak, mind az oktatóknak. Az iskola diákjai a modern technológiákat és módszereket sajátíthatnak el, miközben tisztában vannak azzal, hogy a múltból merített tudás nélkülözhetetlen a jövő sikeréhez. A kormány pedig továbbra is elkötelezett az oktatás és a szakképzés folyamatos támogatásában - tette hozzá a politikus.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás