A sivatagi technológia a hazai növénytermesztést is kihúzhatja a csávából
Hirdetés
Kérdés, hogy mégis hogyan lehetne élelmiszert termeszteni ilyen szélsőséges körülmények között?
Egy norvég tudós úgy gondolja, megadhatja a választ. Kristian Olesen ugyanis 2005 óta fejleszt egy anyagot, amit Liquid Nanoclay-nek (LNC) nevezett el – szabad fordításban „folyékony nanoagyag”. Ezt a homokszemcsékkel összekeverve elérte, hogy a homok fizikai tulajdonságai teljesen megváltozzanak: az eljárás után a homokszemek a vízhez kötődnek. A norvég kutató szerint a folyamat semmiféle kémiai anyagot nem tartalmaz, és a kezelés után mindössze 7 órára van szükség ahhoz, hogy a gyenge minőségű homokos talajból hasznosítható mezőgazdasági terület váljon.A hagyományos homokszemcséknek nagyon alacsony vízvisszatartó képességük van, az LNC-vel összekeverve viszont hosszabb ideig tarthatják meg azt, ezzel növelve a mezőgazdasági hozam lehetőségét.
Kristian Olesen
A tesztek kiváló eredményeket hoztak, jelentősen csökkenhet a sivatagi növénytermesztés költsége
Az eljárást az Emírségekben nemrégiben a gyakorlatban is tesztelték, többek között padlizsán- és paradicsomültetvényeken. A vizsgált területeket a szakemberek kettéválasztották, az egyik felüket pedig az említett anyaggal kezelték.Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés