A területalapú támogatási rendszerről beszélt a NAK elnöke
Nélkülözhetetlen eleme a területalapú támogatási rendszer a hatékony és fenntartható mezőgazdasági művelésnek - mondta Papp Zsolt György, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke a Békés vármegyei Kondoroson, a "Megvédjük a magyar gazdákat! El a kezekkel az agrártámogatásoktól!" című petícióról tartott sajtótájékoztatón.
A NAK és a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) azért indította el az online petíciót, mert az Európai Bizottság arra készül, hogy elvegye a területalapú támogatásokat a gazdáktól, és kétes minőségű import élelmiszerekkel árasztaná el a piacot, amely veszélyeztetné az élelmezésbiztonságot - tette hozzá az MTI közleménye szerint.
Papp Zsolt György elmondása szerint fontos a párbeszéd ebben témában, mert nem csak a gazdatársadalmat érinti a támogatási rendszer megváltoztatása, hanem a fogyasztókat is.
Hirdetés
Ismertette: az Európai Unió szakemberei által elindított stratégiai párbeszéd azt tartalmazza, hogy a területi támogatási rendszer helyett jövedelemadó-támogatás bevezetésével próbálják meg visszafogni az állattartást, mert azt gondolják, hogy "az európai mezőgazdaság és az állattartás az első fő bűnös a környezetszennyezésért, a klíma alakulásáért."
Megőrizni a támogatási rendszert
Az a feladatunk, hogy megőrizzük a támogatási rendszerünket, és ne hagyjuk, hogy különböző adókkal áttereljenek növényalapú élelmiszerekre - hangsúlyozta a NAK elnöke, hozzátéve: ez ma már valóban nem csak a gazdatársadalom kérdése, hanem a lakosságé, a fogyasztóké is.
Megfogalmazása szerint az pedig "büszke eredménye a magyar mezőgazdaságnak, hogy nemzetgazdaságilag kiemelkedő és stratégiai partnere Magyarország kormányának." Ezeket az eredményeket akarjuk megőrizni, ezek mentén akarunk tovább dolgozni, hogy fejlődhessen az állattenyésztés, a kertészet és a szántóföldi növénytermesztés - hangoztatta.
Papp Zsolt György szólt arról is, hogy számos új pályázati felhívás jelent meg az elmúlt időszakokban, ezek azt szolgálják, hogy hatékonyan, versenyképesen, országos értéket teremtve, a környezettel való együttélés mentén működjön a gazdálkodás.
Cseh Tibor András, a MAGOSZ főtitkára felhívta a figyelmet arra, hogy a tíz éve indult őstermelői adókedvezménnyel - amely a magyar mezőgazdaságot a családi gazdaságokra építi - ma már a magyarországi földek kétharmada családi gazdálkodási használatban van.
Hozzátette, ezáltal a területi támogatási rendszer nem a nagy gazdaságoknak, hanem az egyéni gazdaságoknak jelent nagyon komoly segítséget. Ezért a petíció legnagyobb tétje az, hogy sikerül-e a területalapú támogatást ebben a formában megőrizni - hangsúlyozta Cseh Tibor András.
Kozsuch Kornél, a NAK és a MAGOSZ Békés vármegyei elnöke fontosnak nevezte, hogy a területalapú támogatások minden egyes gazdához a saját gazdaságára optimalizálva eljussanak. Az aszály óta minden egyes forintra szüksége van a magyar gazdatársadalomnak - mondta.
Csapóné Hernádi Judit, a MAGOSZ Békés vármegyei Gazdasszony Tagozatának elnöke azt emelte ki, hogy az agrárium egy válságálló, jövőképet jelentő ágazat, és biztosítja azt, hogy a fiatalok továbbra is itthon találják meg boldogulásukat. A területalapú támogatás megszüntetése nem biztosítaná azt a versenyképességet, ami eddig volt - vélekedett az MTI közleménye szerint.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 88 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés