Kürthy-Molnár Zoltán, a Timac AGRO Hungária Kft. marketingmenedzsere rendezvényekben igencsak bővelkedő két hónapot tudhat a háta mögött. A Magro.hu, többek között, a vállalat jelenlegi piaci szerepéről, eredményeiről, illetve az Agro-Ökológiai Program (AÖP) ’pontot’ érő termékeikről kérdezte.

A mezőgazdasági termelésben két fontos időszak előtt állunk: az egyik a vetés és annak időzítése, a másik pedig a növényvédelem, illetve a különböző növénykondicionáló készítmények kijuttatása. Az előző évekhez képest mit tapasztal, mi jellemzi a gazdák vásárlói magatartását?

Kürthy-Molnár Zoltán, a Timac AGRO Hungária Kft. marketingmenedzsere

Az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján azt látjuk, hogy a gazdálkodók jelenleg kivárnak. A tavalyi időjárás, valamint a gazdaságban, a műtrágyaárakban bekövetkezett változások miatt ez teljességgel érthető. Van két olyan szegmens azonban, amelyet a műtrágyaár változásának következményei gyakorlatilag nem érintettek, habár tápanyagokról van szó. Az egyik a mikrogranulátumok piaca, a másik pedig a folyékony növénykondicionálóké.

Ha az előbbinél, a mikrogranulátumoknál maradunk, akkor azt tudom elmondani, hogy az elmúlt 4-5 évben ez a piac zsugorodott, és a korábbi 4500-5000-ről 1500-1800 tonnára csökkent. A tavalyi évben azonban ismét emelkedésnek indult, immár megközelítette a 2500 tonnás forgalmat a mikrogranulátum felhasználás. Ami számunkra, a Timac AGRO számára különösen lényeges és egyben megnyugtató, az az, hogy ennek a forgalomnak a 23%-át a cégünk termékei képezik.

Ez jól tükrözi azt, hogy ezen a piacon mindig is dominánsak voltunk és jelenleg is azok vagyunk, illetve a zsugorodás éveiben is meg tudtuk őrizni a pozíciónkat. Ez köszönhető egyrészt a termékeink minőségének, amely meggyőzte a partnereinket, másrészről az ezekben lévő hozzáadott értékeknek, vagyis annak, hogy különböző speciális alapanyagok és biostimulátorok segítik a termékek hasznosulását.

A másik nagy kérdés a növénykondicionálók helyzete. Itt a döntéshozatalban tapasztalt késlekedést nem a lehetséges időjárási szélsőségek okozzák, hiszen azt már jól tudják a gazdák, hogy lombtrágyák és biostimulátorok nélkül csak a termésbiztonságot erősen veszélyeztetve lehet termelni. Nem ez tehát a kivárásuk oka, hanem az Agrár-Ökológiai Program (AÖP), amely még nyitva hagyja azt a kérdést, hogy melyek lesznek azok a növénykondicionálók, amelyek pontot érnek majd a pályázatban. Biztosat ugyan nem tudunk mondani, de a rendelkezésünkre álló információk alapján azok a termékeink, amelyek növénykondicionálóként vannak regisztrálva, szerepelni fognak majd a listán, és ez azt jelenti, hogy a pályázatban pontot is fognak érni. A helyzet így viszonylag egyszerű, hiszen mint az köztudott, a Timac AGRO valamennyi folyékony termékét növénykondicionálóként regisztráltuk.

Egy közvetlen kutatás azt mutatta, hogy 2022-ben a legtöbbet használt biostimulátorok tízes listáján három, Önök által gyártott és forgalmazott termék is szerepel…

Igen, és ez engem személy szerint nagy büszkeséggel tölt el, hiszen ez azt mutatja, hogy kollégáink munkája eredményes volt, illetve a partnereink megbíznak a Timac AGRO termékeiben és szaktanácsadóink munkájában is.

Melyek voltak ezek a termékek?

Egy termék a FERTIACTYL család tagja, ami a korai kijuttatási stádiumban nagyon hatékony a növénytermesztésben, hiszen olyan biostimulátor komplexet tartalmaz, amely akár a talajon keresztül is képes felszívódni, így segíti a növények gyökeresedését, valamint erősíti a stressztűrő képességet és a tápanyagok felvételét is. A FERTIACTYL STARTER hatása révén erőteljes gyökér- és hajtásfejlődést eredményez. Mint azt tudjuk, a gyökérfejlődésnek óriási szerepe van későbbiekben, kiváltképp a jelenlegi aszályos időszakban. Az így támogatott növények tovább bírják az aszály okozta megpróbáltatásokat, hiszen több vizet, vízben tárolt tápanyagot tudnak felvenni, mint a kezeletlen növények. A másik két termék a Fertileader termékcsaládba tartozik, amelyek, többek között, védelmet biztosítanak a virágzás és megtermékenyülés során fellépő kedvezőtlen abiotikus hatásokkal szemben.

Az egyik termék a gabonák korai kezelésére ajánlott, magas réztartalmú FERTILEADER RAME, a másik pedig a magas bórtartalmú FERTILEADER GOLD, melyet a főleg az olajos növények virágzás előtti kezelésére ajánlunk.

Az előbbiekben említette, hogy az elért eredmények tükrében igen büszke a szaktanácsadói hátterükre…

Igen, az elért eredményeket annak köszönhetjük, hogy tanácsadóink képzett agrármérnökök, sokan közülük növényorvosok. A partnerekkel valóban napi szinten kapcsolatban állnak, segítik őket nem csak a tápanyagutánpótlás kérdésében, hanem minden egyéb, agrotechnikához, növényvédelemhez kapcsolódó témában is. A szaktanácsadóink a gazdálkodóval közösen, a YIELD SERVICE programunk keretében talajvizsgálatra alapozott okszerű tápanyag gazdálkodási tervet készítenek. Így elkerülhető a hatóanyagok felesleges mértékben történő kijuttatása, ami minimalizált környezetterhelés mellett, a megemelkedett műtrágya árakat tekintve hatalmas gazdasági előnyt jelent partnereinknek. A szakmai alapokra helyezett, konzultatív kapcsolatoknak köszönhetően szaktanácsadóink igazán hatékony segítséget tudnak nyújtani a gazdálkodás minden területén.

Az elmúlt időszak igen mozgalmas volt a Timac AGRO életében…

Igen, az elmúlt két hónap rendkívül gyümölcsöző volt. Igen sok gazdatalálkozón vettünk részt. A termelőket elsősorban két téma foglalkoztatta: az egyik az AÖP keretében használható termékek listája, a másik pedig a tápanyagaink, vagyis az, hogy miképp tudják, minél jobban elősegíteni azok hasznosulását, beépülését. Mi nem csak egy alapanyagot, hanem egy biztosan felvehető, feltáródó tápanyagot biztosítunk a növények számára. Mindennek pedig az alapja az a szakértelem és innováció, amely a cégünket több mint hatvan éve jellemzi.

További részletekért keresse Timac AGRO szaktanácsadóját és kövessen minket folyamatosan frissülő Facebook oldalunkon.

(x)

További híreink

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás