A trágyafejlesztés jövője: baromfitápot, műtrágyát és virágcserepet csinálnának belőle
A Yield Lab Institute észak-amerikai csapata kiválasztotta azt a 8 céget, akik részt vehetnek Manure Innovation Challenge-en, amely a trágya minél innovatívabb újrafeldolgozására és újrafelhasználására keres megoldásokat. Az összes vállalat olyan innovatív, megvalósítható megoldást terjesztett be, amellyel a gazdálkodók jobban és hatékonyabban használhatják fel a trágyát. Volt olyan cég, aki virágcserepet készített a trágyából, és volt, amelyik magas proteintartalmú baromfitápot állított elő belőle. A trágyafejlesztés számos érdekes és hasznos irányt vehet.
A hírt a Dairy Herd cikke alapján az Agrárszektor írta meg. A kihívásra 63 cég jelentkezett, mindegyikük egy rövid bemutatkozást és a megoldásuk ismertetőjét küldte be a Yield Lab Institute-nak.
Ezek a versenyen résztvevő vállalatok ötletei:
A BioFiltro a szennyvíz megtisztítására javasol egy, a férgeket szűrőként felhasználó megoldással. A vízből a nem oldott anyagokat, nitrogént és foszfort vonnák ki egy 4 órás tisztítási eljárással, a trágyát pedig a tisztításhoz használt öntőformák készítésére használnák fel. A CowPots tökéletesen lebomló, tápanyagokban gazdag virágcserepeket állított elő a trágyából. Ezek újrahasznosítható és környezetbarát alternatívát jelentenek a műanyag virágcserepek helyett. A CHONEX egy hatóságilag jóváhagyott eljárással a fekete katonalégy lárváinak felhasználásával a baromfitrágyából állítana elő természetes talajjavító anyagot és magas proteintartalmú baromfitápot. A N2 Applied egy olyan technológiát fejlesztett ki, ami a levegőben található nitrogénből és a trágyában lévő ammóniából állítana elő ammónium-nitrátot, vagyis trágyából készítenének műtrágyát.
Hirdetés
A SoMax Bioenergy egy többlépcsős kémiai eljárássorozattal állítana elő a trágyából és más hulladékanyagokból tápanyagban gazdag folyékony talajjavítót. A Digested Organics a trágyából olyan szűrőkelemet készített, amivel a vállalkozások csökkenthetik a szennyvízkezelésre fordított kiadásaikat, tiszta vizet nyerhetnek vissza és talajjavítóként is használhatóak. A Phinite egy forradalmi szárító-lecsapoló rendszert készített, amivel a trágyából nagyértékű organikus talajjavítót és bioüzemanyagot lehet kinyerni. A Biomass Controls egy komplex biogén finomítórendszert fejlesztett ki, amellyel a trágyából hőenergiát és kórokozómentes faszenet lehet előállítani.
Mindenki segítséget kap a trágyafejlesztés során
A verseny részeként a Yield Lab Institue mentorálással, üzleti stratégiai tanácsadással és a hálózatához való hozzáféréssel nyújt segítséget a cégeknek az innovációjuk piacra vitelében. A tervezési fázis végén a cégeknek a piacon kell majd versenyeztetniük a terméküket, és az fog nyerni, amelyik egységnyi idő alatt a legtöbb bevételt hozza majd.
Kapcsolódó: Átok helyett legyen áldás a hígtrágya kezelése
Az állattartó üzemekben keletkezett nagy mennyiségű hígtrágya egyrészt értékes tápanyag, de állandó problémaforrás is lehet, mivel ma már nem biztos, hogy az állattartó telepnek van saját földterülete, ahova a trágya kijuttatható. Másrészt a trágya kijuttatásának időpontja nem egyezik meg a keletkezésének időpontjával: folyamatosan keletkezik, a kijuttatás időpontja viszont korlátozott, ebből adódik a legnagyobb probléma. A trágyát tárolni, manipulálni és kezelni kell ahhoz, hogy utána felhasználható legyen és értékes tápanyagként ki lehessen vinni a földekre. Ráadásul folyamatos odafigyelést igényel, mert könnyen baj történik. Ennek megelőzéséről Tóth Éva, a Bauer Hungária Kft. ügyvezetője beszélt.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés