Hogy milyen lehetőségei vannak a magyar gazdáknak még egy nehezebb időszak után is, hogyan tudnak fejlődni és gyarapítani gazdaságukat? Simon Attilával, a MKB Bank Agrárium Főosztályának vezetőjével, az MKB Agrárpartner szakmai irányítójával beszélgettünk a témáról.

Utoljára a pandémia berobbanásakor készítettünk Önnel interjút, amikor a magyar mezőgazdaság helyzetét elemezték az MKB Bankban. Milyen eredményre jutottak?

Arra a megállapításra jutottunk, hogy a mezőgazdaság helyzete az aszálytól eltekintve jó, és egyre nagyobb az igény a fejlesztésekre. A magyar mezőgazdaságra nem hatott jelentősen a járvány, mert a működési elve a home-office-on alapul. A kis és közepes gazdaságokban a gazda egymaga ül a traktorban, a szedéstől eltekintve szinte mindent egyedül végez. A gazdák töretlenül terveznek a jövőre nézve és fejlesztésekben gondolkodnak. A kínálkozó lehetőségek gyors kihasználására és a felmerülő, mindennapi költségek támogatására már bankunknál is elérhető az Agrár Széchenyi Kártya Plusz.

Milyen előnyöket kínál számukra az új termék, miben tud nekik segíteni?

Akár 200 millió forintot is igényelhetnek tőlünk a gazdák 0%-os kamat mellett, ha a vonatkozó feltételek teljesülnek. Ez igazán tetszetős mindenki számára! Az Agrár Széchenyi Kártya Plusz egy olyan  pénzügyi konstrukció, amely  100%-os állami kamat és kezességi díj-, illetve egyéb költségtámogatás mellet vehető igénybe. A bírálati eljárás is egyszerűsített és számos díjköltséget elengedünk, mint a regisztrációs díjat, a fedezetek értékbecslésének költségét vagy a szerződéskötési és közjegyzői díjat.

Jelenleg ez egy igen kedvező ajánlat a piacon, és ennek megfelelően elég intenzív a gazdák érdeklődése a termék iránt.

Aki nem él ilyen jó lehetőséggel, az lemarad, aki viszont fejleszt, az tovább tud lépni. A versenyképesség javításának egyik alapvető eleme ugyanis a kínálkozó források felhasználása.

Simon Attila, az MKB Agrárium Főosztályának vezetője, az MKB Agrárpartner szakmai irányítója (fotó: Hercegfalvi Zoltán)

Ki igényelheti a terméket?

Az  Agrár Széchenyi Kártya Plusz-t olyan mikro-, kis- és középvállalkozások igényelhetik, amelyek többek között mezőgazdasági termék előállításával, feldolgozásával és forgalmazásával foglalkoznak. Ide értve például a cukrászokat, pékeket, húsfeldolgozókat. A legalább egy éves piaci működés is feltétele az igénylésnek. A kézműves termékeket előállító vállalkozások számára is kiváló lehetőséget biztosíthat a termék, hiszen a hozzáadott érték sokszor plusz invesztíciót igényel részükről.

Említette, hogy a bírálati eljárás egyszerűsített. Hogyan történik?

Az illetékes regisztráló irodákban igényelhető a hitel.

Ezek a területileg illetékes irodák küldik tovább a dokumentumokat az MKB Bank részére. Az igénylés pozitív elbírálása után aztán a helyi MKB Bank fiókjában lehet megkötni a szerződést és átvenni a bankkártyát.

Az MKB Bank fiókjaiban szakértőink részletes tájékoztatást nyújtanak és segítenek az igénylési papírok kitöltésében is (mkb.hu/bankfiokok).

Meddig él a lehetőség?

A hitelszerződésnek 2020. december 31-ig hatályba kell lépnie.

Az MKB Agrárpartner a mezőgazdaságot ismerő és értő pénzügyi partnerként segíti a mezőgazdasági vállalkozásokat a pandémia után is. Szívügyünk az agrárium és ezt a gazdáknak is érezniük kell.

A termékkel kapcsolatos további részletekről bankfiókjainkban szakértő kollégáink nyújtanak további információt és segítenek az igénylőlapok kitöltésében.

mkb.hu/agrar

(x)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás