New Kim, egy kétéves belga versenygalamb lett a közelmúltban a világ legdrágább galambja, miután egy dél-afrikai gyűjtő 1,3 millió eurót (462 millió forint) ajánlott fel érte egy online aukción.

Hok Van De Wouwer, a belgiumi Antwerpen elismert galambtenyésztője nemrégiben eladta teljes versenygalamb-gyűjteményét. A férfi nagy elismerésnek örvend a galambtenyésztők körében, mivel számos díjat nyertek el korábban a madarai, így nem csoda, hogy a jelenleg is zajló online aukciót nagy érdeklődés övezi. De ennek ellenére senki sem várta, hogy a show sztárja, a kétéves New Kim nevű nőstény megdönti a legdrágább galamb világrekordját - írta az Oddity Central.

Alig másfél órával azután, hogy az aukció elindult a Pipa Piegon Paradise weboldalán múlt hétfőn, New Kimre már 226 ajánlat érkezett, a legmagasabb pedig 1,3 millió eurót tett ki. Az ár azóta ugyan nem mozdult el, de még négy nap van hátra, és már ezzel ez a legdrágább galamb, mivel megdöntötte az Armando nevű másik belga példány által elért rekordot, amelyért egy kínai gyűjtő 1, 252 millió eurót fizetett 2019-ben.

Az aukció hivatalosan november 15-én zárul le, így egy új ajánlat még mindig meghaladhatja a dél-afrikai rekord ajánlatot, bár nem valószínű. Bár még arra is van esély, hogy az ajánlatot visszavonják, de ilyenkor a szervező a teljes ajánlati összeg 20%-ának befizetését követeli meg, ha az meghaladja az 500 000 eurót, így ebben az esetben Samuel Lofts 300 000 eurót veszítene.

New Kimet - szakértők szerint - a vevő nem versenyeztetési, hanem tenyésztési célból vásárolja meg. Végül is a versenyek során túl nagy a madár elvesztésének a kockázata, és a madár utódainak eladása sokkal jövedelmezőbb.

A kivételesen magas ajánlat miatt a hírek szerint New Kimet egy biztonsági cég őrzi, hogy ne történjen semmi, amíg az új tulajdonos birtokába nem kerül.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás