A mezőgazdasági vállalkozások beruházási döntéseit sem teszik egyszerűbbé az elmúlt évben rohamosan emelkedésnek induló alapanyagárak, az idei nehezen kiszámítható piaci viszonyok és energiaárak körüli bizonytalanságok. A jelenségek összessége természetesen vonja maga után a gazdaságosabb működést ígérő lehetőségek népszerűségét. Nézzük, mivel számolhat ebben a tekintetében az, aki acélcsarnokban gondolkodik!

2022 őszére az energiaárak olyan szintre léptek, amelyek egy vállalat működtetésében és fenntartásában akár stratégiai újratervezést is követelhetnek. Legyen szó mezőgazdasági tárolásról, állattartásról, gyártósorról vagy élelmiszerkereskedelemről, a változások minden termelési- és gazdálkodási területet érintenek. Mindenki, aki lakást, irodát, termelő egységet tart fent, üzemeltet, annak mára jó alaposan el kellett gondolkodnia az energiamegtakarítás vagy költségcsökkentés kérdésén. Általánosságban elmondható, hogy a Frisomat acélcsarnokok felhasználási területe széles skálán mozog, hiszen a gazdasági, ipari kialakítástól akár az irodai szerepkörig találunk ilyen épülettel rendelkező vállalkozást. Az eltérő funkciók és tevékenységen túl azonban mind rendelkeznek egy közös ponttal: termelési folyamataik működtetéséhez nagy mennyiségű villamos energia, és egyéb erőforrások felhasználása szükséges minden nap. Elég csupán a munkagépek, a hűtő-fűtő berendezések vagy a világítás üzemeltetéséről beszélünk.

Előny az acélcsarnokban

„Tendencia, hogy egyre több olyan megrendelővel találkozunk, akik a beruházási döntés meghozatala során nem csak egy-egy épület bekerülési értékét veszik figyelembe, hanem a fenntartás, üzemeltetés, karbantartás költségeivel is számolnak. Ez az általános gazdasági viszonyokat tekintve is alapvetően helyes gondolkodás, ha pedig a Frisomat csarnokok kínálta versenyelőnyöket nézzük, még inkább bizakodással tölt el minket.” – jegyzi meg Raport László, aki több mint 30 éve a belga Frisomat magyarországi leányvállalatának vezetője. Tekintsük át röviden, milyen előnyökkel számolhat, aki könnyűszerkezetes csarnok építése mellett dönt, és mit tesz hozzá a gazdaságossághoz az épület üzemeltetésének hatékonysága.

Zöldebben a Frisomattal

A könnyűszerkezetes Frisomat acélcsarnok gyártási technológiájából adódóan – az előregyártott és furatolt elemeknek köszönhetően – jelentősen kevesebb hulladékot termel felépülése során, mint a hagyományos építkezések. A könnyűszerkezetes acélépületek tervezése gyors, egyedi igényekre, cégspecifikus tevékenységre szabható, kivitelezése egykézből, a cég szerelőcsapatának köszönhetően rugalmas és szakszerű. A gyártó az átadás utáni 2 évben a garanciális javításon túl is partner, hiszen fontosnak tartja az ügyfelekkel történő hosszú távú együttműködést, a csarnokok rendeltetésszerű működésének támogatása érdekében.

„A cégünk álláspontja, hogy a hatékony termelés és hosszútávon is optimalizált költségekkel járó vállalati jelenlét alappillére a fenntartható, zöld erőforrások integrálása a mindennapi infrastruktúrába, amellyel hatékonyan csökkenthetők hosszú távon a karbantartási és üzemeltetési költségek.” – teszi hozzá az ügyvezető. A Frisomat maga is 50%-ban napelemekkel fedezi a villamosenergia-szükségletét – ökológiai lábnyomát ezáltal is csökkentve -, a hidegen kezelt, alakított acélból pedig 30%-kal kisebb mennyiség is elegendő egy hagyományos, méreteiben egyező csarnok felépítéséhez képest. A Frisomat csarnokok gyors, átlátható és környezetbarát építési, szállítási folyamata, illetve ezeknek az acélépületeknek anyagukból fakadó időállósága remekül egészíthető ki a napelemek kínálta költség- és energiamegtakarítási lehetőséggel fenntarthatósági vállalati törekvések esetén, bármilyen tevékenységi területen.

Energiatermelés a tetőn

Igen, egy könnyűszerkezetes csarnok könnyedén alkalmassá tehető arra, hogy az energiatermelő berendezések az akár lapos vagy nagy felületeken kapjanak helyet. Ugyanakkor, ahogyan az élet más területein, itt is körültekintően kell eljárni.

A már megépült acélcsarnokok tetőszerkezete alkalmas lehet szolár panelek telepítésére, viszont fontos megjegyezni, hogy régebbi épület esetén előzetes statikai vizsgálat és egyeztetés szükséges, melyben a tervezett napelem-rendszer méretét összevetik a tető m2-re osztott terhelhetőségével. Ezáltal egyértelűvé válik, ha szükséges lenne kiegészítő tartó- és merevítőelemek beépítése.

Új acélcsarnok építtetése esetén, amennyiben elképzelésünk konkrét részét képezi a napenergia által nyújtott lehetőség alkalmazása, úgy érdemes már a tervezési fázisban ennek megfelelően egyeztetni a cég szakembereivel, így a statikai tervezés és tetőszerkezeti elemek már a telepítendő szolár-rendszer terhelési tulajdonságait figyelembe véve készülnek. A gyártó fontos célkitűzése, hogy új építményeik standardizáltan az átlag napkollektor rendszerek telepítésére alkalmas módon készüljenek.

A könnyűszerkezetes acélépületeket gyártó Frisomat immáron több, mint 40 éve szakértő a témában. A stabil hátterű, belga székhelyű cégcsoport leányvállalataival 14 országban jelen van, Magyarországon immáron több, mint 1400 befejezett projekttel.

Ismerjen meg részletesebben Frisomat acélcsarnok-variációkat és izgalmas referenciákat, amihez kattintson ide!

Megosztás

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás