Acélcsarnok: még zöldebben, nem csak növényekkel
Az acélcsarnokok részben gyors és „tiszta” megoldást kínálnak, ha új épületre van szükség, részben kiemelkedően sokoldalúan használható épülettípusnak számítanak. Műszaki tulajdonságaik számos szempontból szabhatók egyedi igényekre, így egy acélcsarnok nem csupán a megtermelt javak tárolásra, de termesztésre is ideális lehet. A magyarországi Frisomat most a megvalósításban tevőlegesen is segít!
Termesztéshez ideális körülmények
Általánosságban nézve, az acélcsarnokok legtöbbször hatalmas belső terekkel rendelkeznek, ennek köszönhetően egyszerűen oszthatók fel különböző, hűvösebb, vagy a szendvicspaneles hőszigetelés segítségével melegebb klímájú, akár fűtött helyiségekre is. Emellett problémamentesen egészíthetők ki szellőztetőrendszerekkel vagy már épületgépészeti eszközzel, illetve tetszőleges nyílászárókkal. A sokoldalú megoldási lehetőségeknek köszönhetően tökéletes körülmények teremthetők meg mikronövények vagy csírák termesztéséhez, illetve az ehhez szükséges ültetőasztalok vagy tálcák polcos elrendezéséhez.
A fényszegény környezet mellett a csíranövények egészséges növekedéséhez elengedhetetlen a növelt páratartalom, amely egy könnyűszerkezetes acélépületnél szintén nem probléma - a szerkezetek ugyanis nedves körülmények esetére elláthatók antikondenzációs bevonattal, amely a lecsapódó pára és nedvesség csöpögését teljes mértékben megakadályozza a tartó- és tetőszerkezeten.
Hirdetés
Még zöldebben, nem csak növényekkel!
A könnyűszerkezetes épületek kézenfekvő „zöld” megközelítése akár magában a funkcióban is megtalálható lehet. Ez az épülettípus ugyanis amellett, hogy az alapozási munkák után rekord sebességgel felépíthető, mind formában, színben, hőszigetelésben vagy belső elrendezésben vállalkozási igényekhez igazítható, könnyedén a megújuló energia-termelő berendezések fogadására is alkalmassá tehető. A magyarországi Frisomatnál 2022 végétől minden új épület az átlag szolár-panel négyzetméterre eső súlyterhelésével kerül legyártásra, így a vállalat által igazoltan, előzetes statikai felmérések nélkül is elhelyezhetők napelemek a tetőszerkezetek. Ezeknek a tulajdonságoknak is köszönhetően tapasztalható, hogy egyre közkedveltebbek az acélépületek a mezőgazdaság kisebb szegmenseiben is, mint a szőlészetek és az ezeket kiegészítő kóstoló- és vendéglátóterek, vagy a piacokon egyre gyakrabban fellelhető „mikrozöldezés” területén is.
Összhangban a funkcióval, fenntartható alapokkal
A könnyűszerkezetes acélcsarnokokkal kapcsolatban idő- és költséghatékonyságuk mellett egyre gyakrabban kerül említésre fenntartható oldaluk is. A hidegen megmunkálású acélból, már csak alapanyag tekintetében is sokkal kisebb mennyiség szükséges az elemek előállításához a melegen hengerelt típushoz képest, így maga a nyersanyag-használat is kiegyensúlyozottabbá válik. Ezzel párhuzamosan a gyártás is egyre fenntarthatóbb alapokon zajlik.
A Magyarországon évtizedek óta jelen lévő Frisomat szakértője a könnyűszerkezetes épülettervezésnek és kivitelezésnek. Gyártási folyamataik villamosenergia-felhasználását mára nagy arányban fedezik megújuló energiaforrás használatával, emellett termékfronton is folyamatosak a műszaki fejlesztések, az új szerelési technikák kidolgozása a kivitelezési idő további csökkentése érdekében. A pontos méretre gyártott elemeken lévő előre fúrt csavarhelyek ugyanakkor jelentős mértékben csökkentik az építés közben keletkező hulladék mennyiségét is. Mindebből adódóan stabil szerkezetű, hosszú élettartamú, költség- és energiahatékony acélcsarnokokat kapunk, környezetbarát elveket követő gyártási háttérfolyamatokkal.
Frisomat csarnok segítséggel az engedélyezés folyamatában
A Frisomat most a gyors kivitelezést az engedélyezési dokumentáció megszerzésének felpörgetésével is megtámogatja, ugyanis 2023. október végéig újonnan szerződött épületeinél átvállalja az engedélyezési folyamat kezelését.
Bővebb részletekért vagy a kapcsolatfelvételhez kattintson ide!
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés