Agráros diákok, irány külföld!
A Debreceni Egyetemen már 2001 óta minden évben lehet pályázni a CEEPUS programon történő részvételre a környezetgazdálkodási agrármérnök hallgatóknak. Jövőre tovább bővülnek a lehetőségek, újabb szak tanulói vághatnak neki a külföldi kalandnak.
A CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies) program lehetővé teszi, hogy közép-európai partnerintézmények hallgatókat és oktatókat cseréljenek bizonyos időszakra, ezzel is szélesebb körű ismereteket adva mind tanuklónak, mind oktatónak. A hálózat jelenleg 14 tagország agrár-környezetgazdálkodásban érintett egyetemét fogja össze. Többek között horvát, lengyel, osztrák és bolgár intézmények is a tömörülés tagjai, de hazánkban a Debreceni Egyetem is részt vesz a programban.
A tanulók minimum 3, maximum 10 hónapos részképzésre, vagy rövid tanulmányi útra utazhatnak el valamelyik partnerintézménybe, míg az oktatóknak legalább egy hónapot kell eltölteniük a választott külföldi egyetemen.
Hirdetés
A Debreceni Egyetemen idáig a környezetgazdálkodási agrármérnök hallgatók tudtak pályázni a programban történő részvételre, de a közeljövőben ez változik. Ugyanis a 2016/2017-es tanévre az agrárkar Élelmiszertudományi, Minőségbiztosítási és Mikrobiológiai Intézete is támogatást nyert a CEEPUS pályázatán. Ezzel lehetőség adódik az élelmiszermérnök BSc, valamint az élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnök MSc hallgatóknak is a CEEPUS programon történő részvételre.
A pályáztatás elektronikusan történik a szervezet honlapján, a www.ceepus.info oldalon. Jelentkezni az őszi szemeszterre június 15-ig, a tavaszira pedig október 31-ig lehet.
Forrás: unideb.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés