Agrárpályázatok, ágazatok, milliárdok
A következő hónapokban sorra jelennek meg az idei agrár- és vidékfejlesztési pályázatok. A termelőknek jó előre fel kell készülniük, mert csak a sikeres és tömeges pályázatok mellett vehető igénybe a rengeteg pénzt megmozgató támogatás.
Az igazi tavasz megérkeztével az uniós és a hazai agrárforrások is megnyíltak, és folyamatosan nyílnak meg. Erről Nagy István agrárminiszter számolt be. A következő hónapokban nagyjából 600 milliárd forintnyi támogatásra lehet majd pályázni.
Újdonság, hogy a magyar állam a korábbihoz képest jóval nagyobb, 80 százaléknyi kiegészítő támogatást ad az uniós pénzek mellé – olvasható a szabadfold.hu Gazdanet rovatának írásában..
Hirdetés
Ezek friss keretek, de a tavaly meghirdetett és túligényelt akciókat is kipótolja a kormányzat, ezekre összesen 280 milliárd forint költhető.
Még áprilisban elindult a folyamat
Még áprilisban megnyílt az állattartó telepek megújítására szánt 30 milliárd, a gyümölcs- és gyógynövényültetvények telepítésére elkülönített 15 milliárd forint keretösszegű pályázat. Ezeket követi májusban 50 milliárd forintos forrással a terménytárolók, a szárítók és tisztítók fejlesztésére garantált pénz. A vidékfejlesztést szolgálja a külterületi helyi közutak évek óta folyó megújítása. Erre ebben az évben nagy összeg, 50 milliárd forint áll majd rendelkezésre.
Sűrű nyár eleji teendők
Júniusban várható a kertészetek és a gomba-előállító üzemek fejlesztésére szánt 50, illetve 20 milliárd forintos támogatásokról szóló felhívás megjelenése. Sűríti a nyár eleji teendőket, hogy ez időben várható egy 50 milliárd forintos kiírás a kisebb élelmiszeripari projektek támogatására, majd ezt követi a nagyobb feldolgozókra kiírandó, 200 milliárd forint összértékű pályázati csomag megjelenése.
Digitális átállás, precíziós fejlesztések
Hasonló időben várható a mezőgazdaság digitális átállásához kapcsolódó precíziós fejlesztésekre tervezett 100 milliárd forintos kiírás megjelentetése.
Mindemellett az idén is folytatódnak az általában többéves kifutású támogatási programok. Ilyen például az agrár-környezetgazdálkodási, az ökológiai gazdálkodási és a tejelő szarvasmarhák állatjóléti támogatása, illetve a sertés- és baromfi-állatjóléti kifizetések.
A miniszter felhívta a figyelmet arra is, hogy a tavalyi év végén kiírt felhívások esetében a kormány a források jelentős emeléséről is döntött, így az állattartó telepek korszerűsítésére összesen 260 milliárd, a kertészeti üzemek fejlesztésére pedig összesen 68 milliárd forint áll rendelkezésre. Az előbbi felhívás várhatóan már júniusban ismét megnyílik, így az állattartók újra pályázhatnak a létesítmények jelentős mértékű, akár több milliárd forintos megújítására.
Vízgazdálkodás, erdősítés…
Elindulnak a vízgazdálkodási ágazat fejlesztését és az erdősítést támogató intézkedések is, miként a tanyák háztartási léptékű villamosenergia- és vízellátására, az egyedi szennyvízkezelésre, a helyi termékértékesítést szolgáló piacok infrastrukturális megújítására, valamint a mezőgazdasági kisüzemek fejlesztésére is lesznek pályázatok.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés