November 21-én, Budapesten rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az agrártechnológiai újdonságokról és a jövő mezőgazdaságáról szóló eseményét, az Agtech SUMMIT-ot. A rendezvény jövőbe mutató találkozási pontként fogadta a mezőgazdasági innovációk iránt érdeklődőket, ahol a legújabb technológiák és trendek kerültek a színpadra. „A jövő agráriumának konferenciája” alcímű rendezvényen több 100 szakmai érdeklődő vett részt és kapott közelebbi képet a meghatározó agrártechnológiai irányokról, valamint konkrét, a szektort segítő fejlesztésekről.

„A gyors és célirányos digitalizáció az agrárium sikeres jövőjének egyik záloga. Annak jött el az ideje, hogy a rengeteg információt és innovációt, technológiai megújítást és hozzá kapcsolódódó szolgáltatásokat egy időben és térben legyen lehetősége megismerni a széles közönségnek. A kamara képviseletében mondhatom, hogy a NAK TechLab program, valamint az Agtech SUMMIT konferencia rendkívül fontos eseménye a mezőgazdaságnak. Büszkék vagyunk rá, hogy a digitális térben is tudjuk képviselni az ágazat érdekeit. Lehetőséget teremtünk olyan induló vállalkozásoknak, amelyek be tudnak mutatkozni, ki tudják cserélni a gondolataikat akár nagyvállalatokkal, befektetőkkel, gazdálkodókkal, akár egymással” – emelte ki Papp Zsolt György, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a köztestület közleménye szerint.

November 21-én, Budapesten rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az agrártechnológiai újdonságokról és a jövő mezőgazdaságáról szóló eseményét, az Agtech SUMMIT-ot - Fotó: NAK, Lévai Zsolt
November 21-én, Budapesten rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az agrártechnológiai újdonságokról és a jövő mezőgazdaságáról szóló eseményét, az Agtech SUMMIT-ot - Fotó: NAK, Lévai Zsolt

A mostani eseményen egyebek közt a mesterséges intelligencia (AI), a generációk együttműködése, a gazdaságátadás, a hadiipari és az agrárinnovációk átjárhatósága, az agrárium lakossági megítélése, az állatjóllét digitális eszközei, az agrárrobotika, valamint a kockázatitőke-befektetések voltak a fókuszban. Az Agtech SUMMIT egyik kiemelt célja, hogy évente összehozzon számos olyan fiatal fejlesztőt és szakértőt, akik az agrárium aktuális kihívásaira a legmodernebb megoldásokkal tudnak reagálni. 

Ezekre összpontosít a program

A kiállító és előadó agrár startup és fejlesztő vállalkozások megoldásai az ágazat széles körét érintik; az érdeklődők a szántóföldi növénytermesztéssel kapcsolatos digitális fejlesztésektől kezdve – az állattenyésztésben fellelhető problémákra hozott újdonságokon át – az élelmiszeriparhoz köthető megoldásokkal is találkozhattak a rendezvényen.

A kamara agrárinnovációs programja, a NAK TechLab a létrehozása eltelt öt évben száznál több agtech startup fejlesztésében segédkezett. Az ágazatban tevékenykedők számára sok, gyakorlatban használható megoldás született így. A program hatására továbbá olyan agrárinnovációs ökoszisztéma alakult ki, amely összehozza a nagyvállalatokat, a fiatal fejlesztőket és az agrárszakembereket. 

Az Agtech SUMMIT zárásaként, az esti programrészben bemutatták kerültek a NAK TechLab aktuális inkubátor programjában született, a mesterséges intelligenciát is a hatékonyságnövelés szolgálatába állító fejlesztéseket, melyeket a startup és fejlesztő vállalkozások a programban részt vevő nagyvállalatok – a Bonafarm Csoport, a Bio-Nat Kft., a KITE Zrt., valamint az AXIÁL Kft. – együttműködésével valósítanak meg.

Az esemény szakmai együttműködő partnere a Nemzeti Innovációs Ügynökség. Oláh István, a NIÜ vállalati szolgáltatásokért felelős igazgatója elmondta: "A globális agrárpiacon az eredményes szereplés kulcsa a tudatos tervezés. Az agtech szektort éppen ezért nem féltjük: a technológiai megoldások kiváló válaszokat kínálnak, és erősítik az ágazat növekedését. Mi a Nemzeti Innovációs Ügynökségnél minden innovációs életszakaszt támogatunk, hogy az ötletek ne csak megvalósuljanak, de sikerrel versenyezzenek a globális piacon. A Hungarian Startup University Program az egyetemisták a vállalkozásindítását ösztönzi, az innovációs projektfejlesztéssel a meglévő cégek növekedését segítjük, míg XPAND és Enterprise Horizon programjaink a nemzetközi piacra lépést támogatják." 

A NAK TechLab programról

A NAK TechLab program a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hosszú távú innovációs programja. A program a magyar mezőgazdaság digitális modernizációjára összpontosít, és számos agrártechnológiai startup fejlesztésében is segédkezett, aminek révén már eddig is sok kézzelfogható, a szektor számára új szolgáltatás, megoldás jött létre. A mezőgazdaság digitalizációjával az ágazat versenyképességét növelhetik az innovatív megoldások, a NAK TechLab különböző programjaiban részt vevő cégek pedig a fejlesztések piacra lépését segítik.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Több, mint 8 milliárd forint jut a közép- és kelet-európai vállalkozások fejlődésére

2024.11.29.

A Magyar Fejlesztési Bank (MFB) befektetésével elindult az Európai Beruházási Alap (EIF) által kezelt Három Tenger Kezdeményezés innovációs alap.

Agrotechnológiai újdonságokról szólt a budapesti Agtech SUMMIT

2024.11.29.

November 21-én, Budapesten rendezte meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara az agrártechnológiai újdonságokról és a jövő mezőgazdaságáról szóló eseményét, az Agtech SUMMIT-ot

Új hatósághoz kerül a Nébih több feladata is jövőre

2024.11.28.

Egy új kereskedelmi és fogyasztóvédelmi hatóság jön létre 2025 első napjától, a Nébih több feladata is átkerül oda.

A klímakertészek egy zöldebb, fenntarthatóbb városért dolgoznak

2024.11.28.

A Bécsi Kertépítők- és Virágkötők céhmestere, Herbert Eipeldauer szerint napjainkban egyre fontosabbá válik a környezetvédelem elvét gyakorlatban is követni.

Partner

Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO

2024.11.28.

A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.

A magyar környezetvédelem jövőjéért 10 ezer fát ültetnek a Településfásítási programban

2024.11.28.

A Településfásítási programban idén tavasszal 4 ezer fát ültettek el, ősszel pedig további 6 ezer fa elültetését kezdhették meg a pályázatnyertesek.

Partnerhírek
Partner

Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO

2024.11.28.

A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.

Partner

Újdonságok a Pioneer® napraforgó-vetőmag kínálatában

2024.11.27.

A Pioneer® napraforgóvetőmag-portfólió 7-9 hibridből áll össze évről-évre, a gazdálkodói igényekre reagálva. A 2025-ös vetési szezonra 3 teljesen új hibrid áll a hazai termelők rendelkezésére, amely jelentős arány a Pioneer® hibridek számát figyelembe véve. Ezek a linolsavas P64LE280, a magas olajsavas P64HE188 és a szintén magas olajsavas P64HP630 hibridek. Mindezek említést érdemel még a P64LE185 hibrid, amely 2024-ben egy lépésben vált a legnagyobb zsákszámban értékesített Pioneer® napraforgóvá a vállalatunk értékesítési számait figyelembe véve, sikeresen váltva a méltán népszerű nagy elődöt, a P64LE25-öt.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 400 hirdetés 95 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás