Kötelező, de tudja-e, kinek kell állatjóléti felelőst alkalmaznia?
Aki mezőgazdasági haszonszerzés céljából állatfajokat a meghatározott minimális mennyiségben vagy afelett tartja, állatjóléti felelőst kell kijelölnie az adott telepén.
A kölcsönös megfeleltetés állatjóléti előíráscsoportjába tartozó ,,Jogszabályba Foglalt Gazdálkodási Követelményeinek (JFGK11, -12, -13)" nemzeti jogszabályi alapját, a mezőgazdasági haszonállatok tartásának állatvédelmi szabályairól szóló 32/1999. (III. 31.) FVM rendelet foglalja össze. E rendelet értelmében azon állattartónak, aki mezőgazdasági haszonszerzés céljából a felsorolt állatfajokat a meghatározott minimális mennyiségben vagy afelett tartja, állatjóléti felelőst kell kijelölnie az adott telepen.
A minimális mennyiség legalább: · 500 hústermelés céljából tartott csirke, · 30 ló, · 50 szarvasmarha, · 100 sertés, · 100 futómadár, · 100 Magyarországon vadászható, vadon élő faj élelmiszer-előállítás céljából tenyésztett vagy tartott egyedéből álló törzsállomány, · 200 juh, · 200 kecske, · 250 anyanyúl, · 250 prémesállat, · 350 tojótyúk, · 500 egyéb baromfi, kivéve fácán, fogoly, tőkés réce, · 1000 fogoly vagy tőkés réce zárt térben, · 1000 hízónyúl, vagy · 5000 fácán zárt térben.Állatjóléti felelős azonban csak olyan személyt lehet, aki a kijelölését megelőzően hatósági jellegű állatvédelmi képzésen vett részt, és azon képesítési bizonyítványt is szerzett. A képzések szervezését és a vizsgáztatást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal végzi, melyről eredményes vizsga esetén képesítési bizonyítványt ad ki, továbbá a vizsgát tett személyek bizonyítványairól nyilvántartást vezet.
Hirdetés
A megszerzett képesítés az alábbi állatjóléti felelősi tevékenységek végzésére jogosít, valamennyi állattartó telepen állatfajtól és állatlétszámtól függetlenül: · az állatok tartási körülményeit meghatározó állatvédelmi jogszabályok betartásának elősegítése és felügyelete, · az állatok gondozásával és felügyeletével megbízott személyeknek az állatok jólétével kapcsolatos utasításokkal és útmutatással való ellátása, · az állattartó telep dolgozói részére évente oktatás tartása, valamint · az új dolgozó belépése esetén a munkakezdést megelőzően állatvédelmi oktatás tartása · tevékenységéhez kapcsolódó dokumentáció készítése.
Az állatjóléti felelős képzés tananyaga itt letölthető, a képzésre jelentkezni pedig a NÉBIH portálon lehet. Forrás: NAKTémák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés