A baromfitartás az utóbbi időben sok nehézséggel járt, köszönhetően a madárinfluenzának. Most azonban a korlátozásokat feloldották, sőt, júniusban még egy agrártámogatást, pontosabban állatjóléti támogatást is igényelhetnek a szárnyasokat tartó gazdálkodók.

Persze a támogatást nem igényelheti akárki. Jelen esetben kizárólag a tojást termelő tyúkállományok, valamint a tenyészbaromfi fajok (keltetőtojás vagy tenyésztojás termelésére szánt kacsa, liba, pulyka, vagy tyúk fajba tartozó nő- és hímivarú baromfi) után lehet igényt benyújtani. A támogatás célja, hogy az említett állományok kizárólag egészséges, a megadott értékhatárnál (2,5 mg/kg) alacsonyabb mikotoxin tartalmú takarmányhoz jussanak. Ennek a feltételnek a teljesülése esetén jár a támogatás a tenyésztőnek.

Elsősorban a tojást termelő tyúkállományok után lehet igényelni a támogatást
 
Azok az állattartók részesülhetnek a támogatásban, akik:
  • az Egységes Mezőgazdasági Ügyfél-nyilvántartási Rendszerben nyilvántartásba kerültek, vagy a pályázat benyújtásával egyidőben kérvényezik nyilvántartásba vételüket,
  • nem állnak felszámolási eljárás alatt,
  • közvetlen támogatásra jogosult mezőgazdasági termelőnek minősülnek, vagy
  • nyitott tagsággal rendelkező tenyésztő szervezet, terméktanács, vagy termelői csoport tagjai,
  • a tárgyévben valamennyi állategészségügyi nyilvántartási kötelezettségüknek eleget tesznek, valamint betartják az állategészségügyi és állatvédelmi szabályokat,
  • a támogatási alapot képező állomány tartását saját kockázatukra végzik,
  • vállalják az étkezési tojást termelő tyúk, illetve a tenyészbaromfi tartásának – a támogatási kérelem benyújtásától számított – legalább öt éven át történő folytatását.

A támogatás az igénylő által a tárgyév július 1-jén tenyésztésbe vont tenyészbaromfi-állományra illetve átminősített, étkezési tojást termelő tyúkállományra kérvényezhető.

A támogatás mértéke állategységenként:

  • étkezési tojást termelő tyúk és tenyésztyúk esetén 10 391 Ft,
  • tenyészliba esetén 7 903,2 Ft,
  • tenyészkacsa esetén 9 181 Ft,
  • tenyészpulyka esetén 6 373,8 Ft.

A pályázatokat kizárólag postai úton lehet benyújtani június 1. és június 30. között.

További részleteket IDE kattintva olvashat!

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás