Amit megeszik az állat, azt esszük mi is
Tudta, hogy ha az állat egészségesen táplálkozik, akkor az általunk elfogyasztott húsa is egészséges és tápláló lesz? És azt tudta, hogy ilyen elven az állatoknak adott antibiotikumok a mi szervezetünkbe is bekerülnek és ezért nem hatnak már a humán gyógyászatban olyan hatékonyan a baktérium ellenes szerek? Vigyázat, gyógyszeres húsok a boltok polcain!
Szakértők már évek óta figyelemmel kísérik a jelenséget, amitől mindenki retteg. A fokozott antibiotikum-használat miatt új baktériumok jönnek létre, melyek rezisztensek az eddig alkalmazott szerek ellen, így könnyedén szedik áldozataikat.
Az állattenyésztők is felelősek a jelenségért
A humán gyógyászatban évtizedek óta előszeretettel alkalmazzák az orvosok az antibiotikumokat, mert ezekkel a legegyszerűbb kezelni számtalan betegséget. Sőt, mára az állatgyógyászatban is az antibiotikum lett az első számú orvosság, sokszor a tünetmenetes egyedeket is tömik a szerekkel, biztos mai biztos alapon.
Hirdetés
Az ilyen, preventív használat azonban egy olyan ellenállást alakított ki a baktériumokban, amely már az emberekre is átterjedt.
Ki az antibiotikumokkal az állattenyésztésből!
Az egyetlen, valódi megoldás az antibiotikumok használatának visszaszorítása, vagy teljes elvonása az állattenyésztés esetén. Szakértők szerint a gyógyszerhasználat helyett szigorúbb előírásokat kellene bevezetni az állattartó telepeken a higiéniával kapcsolatban, ezzel megpróbálni akadályozni a kórokozók bejutását a telepre.
Egy másik megoldás még az lehet, ha új gyógyszereket fejlesztenek ki tudósok a most használt antibiotikumok helyett.
Önnek mi a véleménye az antibiotikum-használatról? Írja meg válaszát a cikk alatt, komment formájában!
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés