„Apaszáj”
2015-ben június harmadik vasárnapja 21-ére esik, így ezen a napon ünnepeljük az apák napját. Ahogy a legtöbb kétkezi munkát végzők családjában, így a mezőgazdaságon belül is különösen nagy a hagyománya az apáról-fiúra szálló tudás öröklődésének. Bár manapság egyre több nő is az agrárvilágban képzeli el az életét! Nézzük meg, hogy mit tanultunk az apáktól!
Tény, hogy Magyarországon ennek a napnak nincs akkora hagyománya, mint az anyák napjának, de nem mehetünk el amellett, hogy mennyi mindent köszönhetünk a másik szülőnek is. Van, aki egy komplett szakmát tanult édesapjától, van, aki egy-egy jó tanácsnak köszönhet sok mindent. A közösségi oldalon érdeklődtünk jó sztorik, jó gondolatok iránt. Most meg is osztjuk mindenkivel!
Hirdetés
Fogadja meg!
A dió leverése a fáról olyan, mint a hólapátolás, az idő megoldja.
Fiam, mindig a józan paraszti eszed használd!
Járt utat, járatlanra sose cseréld!
Semmiből nem lesz semmi, azért tenni kell valamit, hogy legyen valami.
Ez is megtörtént
„Édesapám olyan 8-10 éves koromban küldött el minden tavasszal, ősszel az orvoshoz, hogy írjon ki az iskolából 2-3 hétre. Az ok mindig valamilyen betegség volt, így viszont meg tudott tanítani a gazdálkodásra, és segíteni is tudtam. Egy idő után a háziorvos, mikor meglátott, már csak annyit kérdezett: „Zolika, sok a munka?”
„Nem édesapámmal, hanem nagyapámmal kapcsolatos, de jó kis sztori. Gyerekként, a hátsó udvarban, a góré mögött „kertészkedtem”, ahol útban volt egy kis, kb. fél méteres gaz. Kézzel nem tudtam kihúzni, nagyon makacs növény volt, és kapával jó pár csapásba telt, mire kijött. Jól végezve dolgomat telt a nap további része, mikor délután a házba toppant nagyapám, hogy ugyan, az ő kis almafáját ki vágta ki. Egyből kiderült, hogy én voltam, persze ezen azóta is jókat kacagunk, ha szóba kerül. Azóta már felismerem az almafát ifjabb korában is!”
„Megkérdeztem édesapámat, hogy mikor tanult meg úszni. A válasz az volt: „Mindig tudtunk. A paraszti munkával is így volt!”
„Szeretem a földhöz kötött kapcsolatot. Nagyapámmal a szőlőben nőttem fel. Sajnos az élet más irányba vitt, a megélhetést a nagyvárosok biztosították. Most mint nyugdíjas, a kertben "parasztoskodok".”
„Nekem apám azt mondta: hülye leszel fiam, ha földműveléssel akarsz foglalkozni, legyél inkább fémesztergályos. Mondtam jó, majd mezőgazdasági gépkezelő, -szerelő lettem.”
Én nagyon sokat tanultam dinnyetermesztő édesapámtól: a növénytermesztésről, az időjárásról, növénybetegségekről. Az én szakmám is növénytermesztő-gépész, ebben is dolgozom.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés