A rendkívüli időjárás és az átszakadt gátak miatt megsemmisült két halastó Miháld és Galambok községben. A heves esőzések következtében a gátak megsérültek, ezért nagy mennyiségű víz távozott a Zala megyei tavakból. A helyiek összefogtak a kármentesítésben, de kevesen vannak ahhoz, hogy helyre tudják állítani az eredeti állapotot. A bekövetkezett kár összege több 100 millió forintra tehető.

A két szomorú esetről az RTL Híradója számolt be. Miháld és Galambok községek Nagykanizsához és Zalakaroshoz közel fekszenek a Zalai-dombságban, a Zalaapáti-hát területén. Mindkét település halastava a horgászok kedvelt célpontja volt. A miháldi esetnél több 100 mázsa hal tűnhetett el a tóból, a helyi horgászegyesület honlapján több kép is található a pusztulásról.

Így pusztul el egy halastó - Fotó: Miháldi Horgász Egyesület
Így fogalmaznak:

Tragédia a tó életében, a károk felbecsülhetetlenek! A mai napon, 2020. július 25-én történt esőzések következtében a tó gátja nagy mértékben sérül, így a horgászati tevékenységet határozatlan időre felfüggesztjük. A tilalmat megszegő horgászok területi engedélye indokolás nélkül bevonásra kerül. A napijegy értékesítőknél a kiadott napijegyek visszaválthatóak.

https://www.youtube.com/watch?v=v6zYmdw3vkI

A galamboki tó is szörnyű károkat szenvedett el

A horgasz.hu oldal szerint Galambokon például csuka, süllő, harcsa, keszeg, kárász, balin, ponty, amur és busa is fogható volt. A Kanizsaújság így számolt be a történtekről július 25-én: ma délután a Galambok mellett lévő horgásztó gátja nem bírta a víz nyomását és átszakadt. Onnan mintegy 25 méter szélességben ömlik a víz a falura. A veszélyeztetett házak lakóit kitelepítik. Zalaszentjakabon a vasúti átjárót mosta el az eső, Miháld és Pat között két hidat is elsodort a víz, és kimosta az út alatti töltést is. Kisrécsénél az autók térdig érő vízben gázolnak. Le kellett zárni a 68-as utat is Böhönye közelében, mert hatalmas mennyiségben ömlött át a víz az úton - írták.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás