Az Agromag Kft. idén 30. éve szolgálja ki partnereit kiváló minőségű vetőmagokkal. Több évtizede folyamatosan vizsgálja a hazai nemesítésű és külföldi forrásból származó fajtákat, hibrideket, hogy az ügyfelei részére a hazai viszonyokhoz legalkalmasabb vetőmagokat tudja biztosítani.

A portfólióban minden gazda megtalálja a gazdaságához és termelési színvonalához illő magas terméshozamú kukoricahibrideket is. Ebben a cikkben a nagy terméseredményekre „vadászó” leendő és jövőbeni partnereinknek nyújtunk segítséget.

Az Agromag Kft. egyik csúcstermésű hibridje a Tomasov (FAO 420), amit ugyan bátran lehet gyengébb adottságú termőföldeken is termeszteni, de megfelelő körülményeket biztosítva 15 tonnás termésátlaggal is képes elkápráztatni a termelőjét.  Idén 5 kisparcellás kísérleti helyen elért átlagtermése meghaladta a 14 tonnát hektáronként. Hajdúböszörményben 15,1 t/ha terméssel takarították be (1. ábra).

1. ábra: Tomasov kisparcellás terméseredményei (forrás: Agromag Kft. megbízott kisparcellás kísérletei, 2020)

A Tomasov testvérfajtája a Kulak (FAO 430) a másik legnagyobb termőképességű kukoricahibridünk. Örökös termésversenyben vannak egymással, egyik évről a másikra múlják felül egymás teljesítményét. A cikk írásakor azonban már nincs szabad készleten Kulak vetőmag. A következő szezonban szélesebb termelői körnek áll majd rendelkezésére, akikben remélhetőleg a teljesítménye és a neve mély nyomot fog hagyni.

Az állattartók és a vadkár miatt aggódóknak nyújt alternatívát a kettős hasznosítású Isztria (FAO 430) (1. kép). Képes a Tomasov termésszintjén teremni, noha valamivel magasabb a nedvességtartalma, de a NÉBIH 2018-as silókísérlete alapján a vizsgált silókukoricák közül legmagasabb energiatartalmat mértek. Sajátsága, hogy magasan helyezkednek el a csövei, így a vadak is kevésbé pusztítják.

1. kép: Kettős hasznosítású Isztria (FAO 430)

Habár klasszikus értelemben a csúcstermésre képes fajtákhoz a hosszabb tenyészidejű hibrideket soroljuk, de azok számára, akik kalászost szeretnének vetni nagy termésű kukorica után, bizton ajánljuk az új kukoricánkat, a Beatát (FAO 330) (1. kép). Korai betakaríthatósága és az éréscsoportját jóval meghaladó termőképességének köszönhetően sok termelő kedvenc hibridjévé válhat. 2020-ban 8 helyen végzett demósor átlagtermése 11,34 t/ha lett. A legjobb eredményét Zalaszentgróton érte el: 14,47 t/ha. Kisparcellás kísérleteinkben 5 hely átlagában a korai éréscsoport legnagyobb termésű hibridje lett a legalacsonyabb nedvességtartalommal (2. ábra).

2. ábra: A korai éréscsoport elején érő hibridek átlagtermése (forrás: Agromag Kft. megbízott kisparcellás kísérletei, 2020)

Csúcstermésű hibridjeinket a nagy termések elősegítése érdekében Albittal is kezeljük. Az Albit egy különösen hatékony, innovatív technológiát alkalmazó biostimulátor. A természetes immunizációs mechanizmus erősítésével az Albit növeli a növények ellenállóképességét a legfőbb betegségekkel (rothadások, rozsdák, levélfoltosságok) szemben. Az abiotikus stressztényezőkkel szembeni ellenállóságot növeli (szárazság, hőstressz), valamint a herbicidek által okozott fitotoxicitást csökkenti, gyorsítja a növény megújulását.

A Tomasov hibrid korlátozott mennyiségben Dr. Green Prime kezeléssel is kérhető. A Dr. Green Prime magtrágya a speciális formulájának köszönhetően már a kezdetektől biztosítja a növény számára a legfontosabb tápanyagokat. Egyenletes kelést és gyors fejlődést érhetünk el a használatával. A korai szakaszban a robbanékony fejlődéssel versenyelőnyhöz juttatja a gyomokkal szemben a kukoricánkat, valamint a korai kártevők, mint a barkók, drótférgek „foga alól” is gyorsabban ki tud nőni.

A termőhelyhez és a gazdaság színvonalához megfelelően kiválasztott vetőmag, az Albit és a Dr. Green Prime használatával elősegített háborítatlan korai fejlődés az alapja a rendkívüli termésátlagok eléréséhez.

Sikeres gazdálkodást és hatalmas terméseket kíván az Agromag Kft. a régi és az új partnereinek!

(x)

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás