A brit brokkolifehérje-specialista, az upp mesterséges intelligenciára épülő betakarítási automatizálási technológiát és a mellékfolyamatok újrahasznosítását ötvözi a fenntartható és tápláló brokkolifehérje előállítása érdekében. Az upp betakarító berendezése 3D kamerákat és gépi tanulást használ a betakarításra kész brokkolifejek azonosítására. Még akkor is, ha azokat részben eltakarják a levelek.

Az azonosítás után egy szabadalmaztatott, traktorral vontatott eszköz levágja és egy pótkocsira emeli az egész növényt. Itt választják le a fejeket a levelekről és a szárakról.

Miután a brokkolifejeket betakarították és a piacra szállították, az upp a brokkoli növény azon 80%-ára összpontosít, amely egyébként kárba veszne (Fotó: Pixabay)

Az upp azt állítja, hogy a betakarítás automatizálása hét idénymunkást helyettesít, és éjszaka is képes dolgozni, így megakadályozza a pazarlást, és növeli a terméshozamot.

Brokkolifehérje

Miután a brokkolifejeket betakarították és a piacra szállították, az upp a brokkoli növény azon 80%-ára összpontosít, amely egyébként kárba veszne. Ezt a 80%-ot hagyják meg az „uppcycling” fehérjék és összetevők előállítására.

Az upp betakarítási automatizálási és újrahasznosítási technológiáinak támogatására az Elbow Beach Capital 500 ezer font értékű befektetést jelentett be a shropshire-i székhelyű brokkolifehérje-specialista vállalatba.

A szántóföldről fehérjévé történő átalakítás kísérleti projektjei

A finanszírozást az upp betakarítási és uppcycling technológiájának kísérleti tesztelésére fordítják idén, és a vállalat célja, hogy 2024 végéig három, az Egyesült Királyságban, Spanyolországban és Kaliforniában megvalósuló szántóföldről fehérjévé váló kísérleti projektet készítsen elő. Az upp brokkolifehérjéjének első kereskedelmi termelése várhatóan 2024 végén kezdődik.

Az upp szerint a globális növényi fehérjepiac jelenleg több mint 30 milliárd fontot ér. 2030-ra várhatóan meghaladja a 130 milliárd fontot. Az upp becslése szerint, ha a benne rejlő potenciált kiaknázzák, csak a brokkoli alapú fehérjepiac 2030-ra több mint 35 milliárd fontot érhet. 2024-ben az upp célja, hogy 2027-re az első bevételek több mint 50 millió fontra nőjenek a három kísérleti piacon.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás