A Zorvec™ Zelavin®, egy teljesen új hatásmóddal rendelkező gombaölő szer hatóanyagcsoport (FRAC 49) legelső tagja, az oxiszterol-kötő fehérjét gátolja (OSBPI), mely hatékony az oomikóták ellen, különös tekintettel a peronoszpóra félékre. A gombák elleni védelem megbízhatóságának és hosszú hatástartamának páratlan kombinációját nyújtja az egészségesebb és az egyöntetűbb termésért. 

Megbízhatóbb védelem egy eredményesebb szüretért 

Zorvec™ Zelavin® új hatáshelyen, teljesen új biokémiai módon fejti ki hatását, ennek következtében nincs keresztrezisztencia a jelenleg forgalomban levő gombaölő szerekkel.  

Zorvec™ Zelavin® több helyen avatkozik be a kórokozó életciklusába, preventív, kuratív, eradikatív és antisporuláns hatása hatékonyabb és hosszan tartó védelmet nyújt. A Zorvec™ Zelavin® megvédi a kezelt leveleket, a növekedésük és a fejlődésük alatt, beleértve azokat a leveleket is, amelyek a kezelés idejében kisebbek, mint a végső méretük 20%-a. 

Engedélyezett kultúra és károsító 

A Zorvec™ Zelavin® már alacsony dózisban véd a szőlőperonoszpóra (Plasmopara viticola) ellen bor- és csemegeszőlőben.

Az engedélyokirat száma: 6300/267-1/2020 NÉBIH

Többszörös hatás 

A Zorvec™ gombaölő szer hatóanyag a kórokozó életciklusának több pontján fejti ki hatását, így egyedülállóan megbízható védelmet nyújt a szőlő fejlődésének kritikus időszakában. 

Megelőző hatás*: gátolja a zoospórák kiszabadulását és csírázását. 

* A Zorvec™-et csak megelőző módon ajánljuk. 

Zorvec™ Zelavin® kiemelkedő előnyei 

Nincs keresztrezisztencia más forgalomban levő gombaölő szerrel 

  • Új eszköz a peronoszpóra elleni védelemben, levélen és fürtön egyaránt 
  • Lehetővé teszi a jobb hatékonyságot és a hosszabb hatástartamot az egész védekezési program alatt 

Esőálló (20 perccel a kijuttatás után)

  • Szélsőséges időjárás esetén kijuttatási rugalmasságot nyújt
  • Csökkenti a szükségességét az újrapermetezéseknek és a terven felüli kezeléseknek 

Védelem az új hajtásoknak

  • szisztemikus mozgás az új és növekvő levelekbe 
  • Nélkülözhetetlen a levél és termésvédelem maximalizálása érdekében a termésképződés idején 

Rezisztencia menedzsment 

A rezisztencia kialakulásának megelőzése érdekében, a Corteva™ Agriscience kiválasztotta a Zorvec™ Zelavin®, tankkeverékben alkalmazható kontakt hatóanyagú kombinációs partnerét. 

A Zorvec™ Zelavin® Bria csomag a Zorvec™ Zelavin® és a folpet hatóanyagú Flovine gombaölő szereket tartalmazza. A folpet többszörös hatáshelyű molekulája a FRAC M4-es csoportjába tartozik. Zorvec™ Zelavin® tankkombinációban a Flovine ajánlott dózisa  

1,25 kg/ha a peronoszpóra (Plasmopara viticola) ellen, együtt kijuttatva. 

A rezisztencia megelőzési stratégia

A Flovine az ADAMA Agricultural Solutions Ltd. bejegyzett márkaneve. 

Zorvec™ Zelavin® Bria gombaölő szer csomag

Javasolt növényvédelmi technológia

Zorvec™ Zelavin® Bria bor- és csemegeszőlőben is alkalmazható a peronoszpóra (Plasmopara viticola) ellen, alacsony dózisban, a növény legérzékenyebb fenológiai állapotában.  A két preventív kezelést blokkban célszerű kijuttatni 10-14 napos intervallumban.  A Zorvec™ Zelavin® Bria kijuttatása nem ajánlott terméskötődés után.   

Zivataros időszakban

Kiemelkedő esőállóság a megbízható hatékonyság érdekében 

A Zorvec™ Zelavin® gyorsan felszívódik a növény viaszos felületébe, így a szer a kijuttatás után 20 perccel már nem mosódik le a levél felületéről. A kezelések utáni eső okozta újrapermetezések számát csökkenti, így nagyobb területeket lehet kezelni. Ezt az előnyt akkor is ki lehet használni, ha azonnali beavatkozásra van szükség, de az időjárási körülmények kockázatosak. 

Szisztemikus mozgás 

A kísérletben a levelek színi oldalának közepső részét kezeltük, míg a fonáki oldalát mesterségesen fertőztük. A képeken jól látható, hogy a Zorvec™ Zelavin® jól megvédi a levél fonáki és csúcsi részét is. A transzlamináris aktivitás és a xylémben történő csúcsirányú szisztemikus mozgás lehetővé teszi a hatóanyag egyenletes eloszlását a kezelt levélben és az új hajtások védelmét. 

Forrás: Saját kísérleti eredmények, Franciaország (2012-2015) 

Meggyőző hatékonyság a forgalomban levő készítményekkel szemben

Több országban elvégzett kísérletet összesítve a Zorvec™ Zelavin® bizonyította kiemelkedő hatékonyságát a peronoszpóra ellen a standard termékekhez képest.  

Sőt, a Zorvec™ Zelavin® Bria segít a szőlőtermesztők számára a hatékonyabb növényvédelem és eredményesebb gazdálkodás elérésében. 

Saját kísérleti eredmények, Franciaország

A hatékony lombvédelem a jó szüret érdekében 

Zorvec™ Zelavin® rendkívüli hatékonyságot nyújt a már kifejlett és növekedésben levő lombrészeknek, segít megszüntetni a kórokozó terjedését a levélfoltok csökkentése és a magasabb termésminőség érdekében. A levelek egyöntetűsége és egészséges állapota javítja a termés minőségét. 

Peronoszpóra elleni védelem

Kiemelkedő újraeloszlás, a termés védelmére 

A Zorvec™ Zelavin® Bria-val kezelt hajtásokból történő szisztemikus újraeloszlás lehetővé teszi a kezeletlen virágok és fürtök védelmét. Ez biztosítja az optimális lefedettséget és védelmet a termésképzés kritikus szakaszában és lehetővé teszi a szőlőben végzett egyéb tevékenységek elvégzését. 

Saját kísérleti eredmények, Franciaország
A kiemelkedő védelem eredménye
Megbízható védelem levelen és fürtön

A növényvédő szereket mindig biztonságosan és felelősségteljesen használja és mindig győződjön meg róla, hogy a címke alapján juttatta ki a terméket!

A készítmény letölthető katalógusáért kattintson ide.

 ® ™ A DuPont, a Dow AgroSciences és a Pioneer, valamint ezek leányvállalatainak vagy a védjegy tulajdonosainak védjegyei. © 2020 Corteva. 

(x)

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás