Költségérzékeny a gazdatársadalom. Ahol lehet, takarékoskodnak: a vetőmagokon, a növényvédőszereken. Ennek aztán esetenként elszenvedik a negatív következményeit. Egy friss felmérés azt bizonyítja, hogy a mezőgazdasági biztosítások egyre inkább kikerülnek a megspórolandó tételek köréből. Így teret nyernek az új megoldások, mint az Agrisk.hu növénybiztosítási portál, ahol a kárszimulátor igazi segítséget jelent a gazdáknak a döntésben.

A gazdatársadalom és benne a növénytermesztők – úgy tűnik – megértették, hogy az öngondoskodásra az agrárbiztosítások területén is szükség van. Nem várhatnak csak az állam segítő szándékára. Pláne, hogy annak lehetőségei végesek és az innen érkező kártalanítás nem teljes körű. Szükség van tehát az egyéni biztosításokra.

A kárszimulátorral egyszerűen megállapítható, hogy mennyi kártérítésre vagyunk jogosultak
  Egy most befejeződött, az Agrisk.hu jóvoltából a növénytermesztők körében végzett felmérés szerint a gazdák fele (53%) már legalább egyszer kötött mezőgazdasági biztosítást. És hogy ez mennyire szokássá kezd válni, mi sem bizonyítja jobban, minthogy a válaszadók 43%-a biztosan, további 43%-a pedig valószínűleg új mezőgazdasági biztosítást szándékozik kötni egy éven belül. Ezen biztosítások tárgya pedig valamely haszonnövény, ugyanis a kötési szándékok döntő többsége erre irányul.

Jogos is az előre gondolkodás, mert az elmúlt években a globális felmelegedés mellékhatásaként az időjárási anomáliák száma megszaporodott. Növekedett az aszályos napok száma, egységnyi csapadékmennyiség rövidebb idő alatt hullik le, próbára téve a talajok vízgazdálkodását.

A legnagyobb veszélyforrásnak a jégesőt (74%), a viharokat (49%), valamint az aszályt (41%) tartják az interjúalanyok. A különböző időszakokban fellépő fagyok hátrébb szorultak a listán, egyre nagyobb a szerepe viszont a belvizek elleni védekezésnek, ahogy azt februárban vissza is igazolta a valóság.

Könnyen kezelhető felületen jól összehasonlíthatóak a különböző biztosítók ajánlatai
  Mivel a digitalizáció és az internethasználat már a hazai mezőgazdaságban is teret nyert, így a gazdatársadalom természetes igénye, hogy agrárbiztosítási ügyeket is lehessen a világhálón intézni. A felmérésből az is kiderült, hogy a többség az agrárbiztosításokról is az interneten tájékozódik elsődlegesen és 88%-uk már az ajánlatkérést is proaktívan itt kezdeményezné.

Érdekes, hogy míg csak a gazdálkodók 31%-ának fontos a kárfizetés nagysága, addig a többség (75%) szeretné, ha annak mértéke megállapítható volna. Ezzel összhangban van, hogy a biztosítóválasztás fő szempontja a kárfizetés megbízhatósága (61%) és csak ezt követi az árszint (42%).

Éppen ezért igen gyorsan elterjedhet az az új és hiánypótló szolgáltatás, ami megfelel ezeknek az igényeknek. Az Agrisk.hu növénybiztosítási portál segítségével ugyanis a haszonnövény, a káresemény és pár további adat megadásával pillanatok alatt összehasonlíthatóvá válnak az elérhető növénybiztosítások nemcsak a díj vonatkozásában, de egy úgynevezett Kárszimulátor segítségével is, ami az Agrisk találmánya.

Surmann Árpád, az Agrisk.hu alapítója

„A portál létrehozásával az a célunk, hogy a gazdálkodók össze tudják hasonlítani az agrárbiztosításokat és ki tudják választani a számukra legjobbat. Az oldal rendkívül egyszerűen és ingyenesen működik. A kárszimulátor funkció pedig igazi iránytű lesz az érdeklődők számára, mert segítségével a bonyolult biztosítási ajánlatok is könnyen értelmezhetővé válnak, és a szerződéskötés folyamata is elkezdődhet a portálon keresztül.” - mondta az Agrisk.hu portál kitalálója és tulajdonosa, Surmann Árpád, agrárbiztosítási szakértő.

A szolgáltatás használata tovább erősíti az öngondoskodást és csökkenti a külső tényezőktől való kiszolgáltatottságot a termelők körében.

A jövőben a növénybiztosítások mellett a haszonállatok és a mezőgazdasági vagyontárgyak biztosításainak összehasonlítására is alkalmas lesz az oldal.

Hasonlítsa össze Ön is a növénybiztosításokat, és gondoskodjon terményeiről ITT!

Megosztás

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás