Japán tudósok azt állítják, hogy megértik, mit jelentenek a különböző csirkehangok – a mesterséges intelligenciának köszönhetően. A tudósok állítása szerint a csirkék hanghordozását elemző technológia segítségével 80%-os pontossággal meg tudnak fejteni hat különböző érzelmi állapotot, így az éhséget, a félelmet, a dühöt, az elégedettséget, az izgalmat és a szorongást.

A tanulmányt a Tokiói Egyetem professzora, Adrian David Cheok vezette, aki inkább a szexrobot-kutatásairól ismert.

Remélik a tudósok, hogy ezeket a mesterséges intelligencia- (AI-) és ML-technikákat más állatokra is adaptálni tudják majd, és megalapozzák a hihetetlen intelligenciát a különböző, állatokkal kapcsolatos iparágakban (Fotó: Pixabay)

A Research Square című folyóiratban megjelent proof-of-concept tanulmány részletesen ismerteti a csapat eredményeit. A tanulmányt még nem bírálták el, de a Nature Scientific Reportshoz már benyújtották.

„Ez egy hatalmas ugrás a tudomány számára!” – mondta Adrian David Cheok. „És ez még csak a kezdet. Reméljük, hogy ezeket a mesterséges intelligencia- (AI-) és ML-technikákat más állatokra is adaptálni tudjuk majd, és megalapozzuk a hihetetlen intelligenciát a különböző, állatokkal kapcsolatos iparágakban. Ha tudjuk, mit éreznek az állatok, sokkal jobb világot tudunk tervezni számukra.”

„Módszerünk egy élvonalbeli AI-technikát alkalmaz, amelyet Deep Emotional Analysis Learningnek (DEAL) nevezünk, egy rendkívül matematikai és innovatív megközelítést, amely lehetővé teszi az érzelmi állapotok árnyalt megértését a hallási adatokon keresztül” – folytatta Cheok.

Cheok egy nyolc állatpszichológusból és állatorvosból álló csapattal működött együtt, akik a csirkék érzelmi állapotával kapcsolatos meglátásaikat ajánlották fel. Együttesen 80 madárból álló mintát és mintegy 200 órányi hangot elemeztek.

A tudósok 100 órányi csirkehangfelvétellel táplálták a mesterséges intelligenciát, és minden hangot érzelmi állapottal jelöltek meg.

A kutatók szerint a csirkék számos összetett érzelemmel rendelkeznek.

Ezután 100 órányi új csirkehangot töltöttek fel az AI-nak, és a technológia az esetek többségében helyesen tudta meghatározni a csirkék érzelmi állapotát.

„Ez a kutatás nemcsak új utakat nyit az állatjólét megértéséhez és javításához, hanem precedenst teremt a mesterséges intelligencia vezérelte kommunikáció további vizsgálataihoz is” – mondta a csapat.

(Forrás: nypost.com)

Megosztás

További híreink

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Naponta méhek millióinak gyilkosa az autó

2024.11.21.

Egy friss kutatás meglepő eredményeket hozott a méhek közlekedési forgalom miatti pusztulásáról, amely jóval nagyobb léptékű, mint azt korábban feltételezték.

Kemény mínuszok és havazás lesz ma

2024.11.21.

Csütörtökön változóan felhős, napos idő várható, de estére délnyugatról vastag felhőzet érkezik, és nyugaton havas eső, havazás alakulhat ki, erős, néhol viharos széllel.

Van válasz a veszteséges tejtermelésre: Szilágyi Szabina mesélt a Bociország Sajtműhely munkájáról

2024.11.21.

A szarvasmarhatartás korántsem egyszerű feladat, amit Szilágyi Szabina gyakorló gazdálkodó alapos gazdasági számításokkal támasztott alá.

Kritikus állapotban az intenzív osztályon van a tinédzser, akit madárinfluenza fertőzött meg

2024.11.20.

Egy kanadai tinédzser kritikus állapotban, intenzív osztályon fekszik, miután H5N1 madárinfluenzával fertőződött meg november elején.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás