Biodiverzitás a középpontban: elindult "A mi sokszínű kertünk” kampány
Családok, iskolák és munkahelyek csatlakozását is várja “A mi sokszínű kertünk” kampány, a résztvevők között 3 millió forint értékben sorsolnak ki ajándékokat. Aki tenni szeretne valamit az élővilág sokszínűségének megőrzése érdekében, annak már egy zsebkendőnyi kertdarab is jó szolgálatot tehet. Ezen is megkezdhető a környezettudatos, természetbarát lépések egész sora. Ezzel nem csak Magyarország biológiai sokféleségéhez járulhatunk hozzá, de élelmünket is biztosabban és jobb minőségben tudjuk otthonunkban megtermelni.
A szervezők a családok, az iskolák, az óvodák és munkahelyek csatlakozását is várják a programba. Arra kérik az érdeklődőket, hogy valósítsanak meg egy vagy több elemet a honlapon olvasott javaslatokból a kertekben és udvarokon. A megvalósításról fényképet készítve és a weboldalra feltöltve más is kedvet kaphat a biodiverzitás védelmére. A kampányban résztvevők között 3 millió forint értékben sorsolnak ki ajándékokat, közte kiskert eszközöket, könyveket, denevér odúkat, tanulmányi kirándulásokat és további nyereményeket. A programra jelentkezni itt lehet, a beküldési határidő: 2024. október 20.
További ötleteket, útmutatókat itt lehet találni arról, hogyan lehet megvalósítani a biodiverzitás-barát kertet.
Talajtakarás
A talaj élővilágának ideális működéséhez megfelelő feltételeket kell biztosítanunk. A talajtakarás segít megőrizni a nedvességtartalmat, az optimális hőmérsékletet, és hozzájárul a szervesanyag-ellátáshoz. Hagyjuk meg az avartakarót a bokrok, fák alatt kertünk egy részében - javasolták a szervezők.
Hirdetés
Víz a kertben
A folyamatos vízellátás érdekében az esővizet ne vezessük el, helyette alakítsunk ki szikkasztó, szivárogtató területeket, esőkertet! A víz így jut el legkönnyebben a talajba, növényeink gyökereihez. A gyűjtéséhez használt edényzet, de még inkább egy kis kerti tavacska sokféle élőlény ivó- és élőhelyévé válhat, ezzel is gazdagítva kertünket - írták.
Holt faanyagok használata
Az idős gyümölcsfák és társaik, ha meghagyjuk őket, rengeteg rovar és egyéb élőlény táplálékául, búvóhelyéül szolgálhatnak. Ha már az ágak-törzsek a földre kerültek, korhadó anyaguk egyszerre víztározó elem és tápanyagforrás. A tűzifarakásokat hagyjuk legalább három évig száradni! Így nem csak hatékonyabban tüzelhetünk, hanem időt és esélyt adunk a rovarlárváknak is, hogy kikeljenek. A termetesebb rönkökből kerti ösvényt is készíthetünk - ajánlották. További ötleteket és javaslatokat itt lehet elolvasni.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés