Ha teheti, akkor ne a vegyszeres növényvédelmet válassza. Tegnap írtunk a meztelen csiga elleni védekezésről, de számos, más kártevő is okozhat fejfájást. A következőkben a leggyakrabban előforduló állati kártevők ellen alkalmazható biológiai védekezési módokról olvashat röviden, tömören.

Levéltetvek

A talajt gyakran lazítsuk és öntözzük meg, a tetveket szedjük össze és nyomjuk szét, vagy mossuk le őket az öntözőcső erős vízsugarával. A harmatnedves növényeket fő növekedési időszakukban hetente egyszer szórjuk be kőzetliszttel vagy alginittel (ne esős időbeni). Permetezzünk növényi levekkel, illetve mosószappan-oldattal. Használhatjuk ellenük a kereskedelemben kapható biológiai növényvédő szereket is.

Hangyák

Növényekből nyert oldatokkal permetezhetünk. Szórjunk ki alginitet, öntsünk forró vizet a hangyafészkekbe. Használjunk készen vásárolható hangya elleni szert.

Káposztalegyek

A sorok közé ültetett paradicsom távol tartja a kártevőt. Öntözzük zöldségeinket növényi oldatokkal. Szórjunk ki kőzetlisztet vagy alginitet, készítsünk a káposztafejek köré kátránypapírból kivágott gallért. Egyik oldalán vágjuk be a közepéig, és illesszük a növény töve köré. Használjunk legyek elleni hálót.

Káposztelepke

A tojásokat és a hernyókat rendszeresen gyűjtsük össze. Permetezzünk megelőzésképpen fehér üröm oldatával vagy paradicsomlevélből nyert lével.

Mezei pocok

Az erős illatanyagok riasztóan hatnak. Ezért tegyünk a járatokba tujaágakat, fokhagymagerezdeket, halfejeket, illetve öntsünk beléjük bodzaoldatot. Riasztóan hatnak a zajok is! Ássunk a talajba erős vasrudat, és naponta többször üssük meg kalapáccsal.

Hagymamoly

Az érintett leveleket vágjuk le, permetezzünk gilisztaűző varádics oldatával. Termesszük a hagymát zellerrel és sárgarépával vegyes kultúrában. Permetezzük a leveleket Bacillus thüringiensis-készítménnyel. Alkalmazzunk legyek elleni hálót.

Földibolhák

Tartsuk a talajt nedvesen, szórjunk ki alginitet vagy kőzetlisztet. Hetente kétszer öntözzünk növényi oldattal.

Földben élő lárvák, férgek

Ásás, kapálás közben gyűjtsük össze a lárvákat; a növények köré öntsünk gilisztaűző varádics vagy fehér üröm oldatát. Fonálférgek elriasztására ültessünk körömvirágot és bársonykát.

Burgonyabogár (kolorádóbogár)

Rendszeresen gyűjtsük össze a bogarakat. Öntözzünk ki csalánlevet. Szórjunk a növényekre alginitet.

Forrás: edenkert.hu

További híreink

Marihuánától beállt sertések húsát szolgálják fel luxus éttermekben

2024.07.07.

A sertéseknek adott indiai kender pozitív hatással van a hangulatukra és növeli a testtömeg-gyarapodást. Emellett húsuknak kiváló íze van. Mennyi igaz ebből? Áttekintjük a gazdák beszámolóit és a tudományos kutatásokat.

Tükrök, zene és kefék: Mi nyugtatja leginkább a teheneket?

2024.07.07.

Különböző környezetgazdagítási módszerekkel foglalkozunk. Melyik a leghatékonyabb? Country zene, hangoskönyvek, tükrök, képek vagy kefék és vakarózók?

Módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás

2024.07.06.

Változnak a szabályok, módosul a tenyészbika tenyésztésbe állítását segítő de minimis támogatás.

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás