2017 januárjában átlagosan 2,6 százalékkal tovább csökkentek a mezőgazdasági termelői árak az egy évvel korábbi adatokhoz képest. Az átlagos árcsökkenés több tényezőből tevődött össze, ezek között egy komoly drágulás is helyet kapott.

Senki nem tudja, hová tud még csökkenni a gabonafélék ára, de januárban újabb 12,5 százalékkal lettek olcsóbbak az említett termények. A búza 13, a kukorica 11,9 százalékkal került kevesebbe idén januárban, mint tavaly ugyanekkor. Közben a gyümölcsök ára 3,9, a zöldségféléké 3,6, a burgonyáé 8,8 százalékkal csökkent – írja a nak.hu.

[csali-szalag]

Gondoljon már most a gyomirtásra! Kattintson a képre és kérje az ingyenes listát a gyomirtó szerekről.

Valami azonban drágult, mégpedig az állati eredetű termékek és az élő állatok. Előbbiek ára 12,3, utóbbiak 8,4 százalékkal emelkedett januárban. A vágómarha ára tavaly januárhoz képest 4,8 százalékkal csökkent, kilogrammonként 338 forintra. A vágóbaromfi ára tavaly januárhoz viszonyítva 2,1 százalékkal csökkent, míg a vágósertésé 19,3 százalékkal nőtt. A vágósertés felvásárlási ára tavaly szeptemberig emelkedett, azóta kilogrammonként 377 és 415 forint között ingadozott. A tej felvásárlási ára már hónapok óta emelkedik és 2017 első hónapjában sem volt ez másképp, amikor is 94 forintot adtak a termék literéért.

A tojás termelői ára januárban 20 forinton állt, ami a decemberhez képest nem jelzett változást. A tavaly januárhoz képest viszont 3 forintot - 13,5 százalékot - emelkedett. A méz kilogrammonként 731 forint volt januárban, míg egy évvel korábban 927 forintba került, ami 21,2 százalékos csökkenésnek felel meg.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás