A Boehringer Ingelheim a tavaszi kezdés után júniusban folytatja a sertéstartóknak szóló online előadássorozatát. A következő előadást 2021. június 17-én rendezik meg, melynek címe: Afrikai Sertéspestis – Legfrissebb kutatási eredmények és ezek gyakorlati alkalmazása telepeink védelmében. A részvétel minden érdeklődő számára ingyenes, állatorvosoknak pedig akkreditált pontokat ér.

A 2021. június 17-i, 14.00-15.30 között kerül megrendezésre, és a szakmában elismert lengyel előadó, dr. Tomasz Trela tartja, aki az afrikai sertéspestis legfrissebb kutatási eredményeit mutatja be és ezek mentén ad gyakorlati tanácsokat telepeink védelmében. Az előadás 60 perces lesz, amely után az érdeklődőknek lesz lehetősége kérdéseket feltenni, általános és egyedi problémákat is megvitatni. Az előadás angolul zajlik, magyar hangtolmács segítségével.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, ehhez kattintson ide!

Az előadás főbb témakörei:

1. Az ASP vírus és az ASP epidemiológia legfontosabb tényezőinek bemutatása (gyakorlati szempontból)
2. Frissítés az ASP vírus átterjedésével, az ASP-vel összefüggő járványvédelem és az ASP vakcina fejlesztésének jelenlegi állapotával kapcsolatos legújabb kutatásokról
3. Hogyan használhatjuk fel a tudományos információkat telepeink jobb védelme érdekében?
4. A praxis leggyakoribb kérdései - néhány gyakorlati kérdés gazdálkodóktól és állatorvosoktól, valamint az ezekre adott válaszok.

A Boehringer Ingelheim júniusban folytatja a sertéstartóknak szóló webinárium-sorozatát

Az előadó 2021 februárjában már tartott előadást a hatékony Mycoplasma hyopneumoniae vakcinázási stratégiáról, mely itt megtekinthető.

Vegyen részt 2021. június 17-án az izgalmas szakmai előadáson, és fejlessze ismereteit az afrikai sertéspestissel szembeni védekezésben. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amihez kattintson ide!

A Boehringer Ingelheim további, korábbi sertés egészségügyi előadásai elérhetőek itt.

A júniusi webinárium második előadása 2021. június 24-én csütörtökön 14.00-15.30 között hallgatható meg, dr. Rebecca Morgenstern: Az oltás alapjai – amit gyakran elfelejtünk címmel.

Már erre is regisztrálhat, amihez kattintson ide!

A rendezvények megállapított állatorvosi kamarai továbbképzési pontértéke: 7+7 pont. Regisztrációs számuk: 42/TK/2021/MÁOK, 44/TK/2021/MÁOK.

(x)

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás