Bővül a kínálat Keszthelyen: Növényvédelmi szakmérnök képzés indul az ősszel
A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Növényvédelmi Intézete posztgraduális képzés keretében lehetőséget nyújt agrárszakemberek számára növényvédelmi szakmérnöki szakirányú továbbképzési szakon. A magyar nyelvű, négy félévet felölelő levelező képzés helyszíne a keszthelyi Georgikon, amely Európa egyik legpatinásabb agrár-felsőoktatási intézménye. A már munkahellyel rendelkező szakemberek számára kedvező gyakorlatorientált minőségi képzést és oktatási feltételeket kínálnak.
A konzultációk időbeosztása kedvező, a tanév során havonta mindössze 3 napot (csütörtök, péntek, szombat) vesz igénybe - írta a MATE.
A feltételek és az információk
A „növényvédelmi szakmérnök” felvételi követelménye az agrár képzés területén osztatlan vagy MSc képzésben szerzett végzettség.
Hirdetés
A szakirányú továbbképzésben megszerezhető szakképzettség neve „növényvédelmi szakmérnök”, amely feljogosít az I. forgalmi kategóriába tartozó növényvédőszerek teljes körű felhasználására.
A képzés 2024 szeptemberétől indul. Az önköltségi díj mértéke félévenként 250.000 forint. A képzésre a jelentkezés 2024. augusztus 15-ig folyamatosan történik.
A honlapon történő online jelentkezési laphoz a diploma másolatát és az önéletrajzot is csatolni szükséges.
A képzés további részleteivel kapcsolatban érdeklődni lehet telefonon (83/545-212, 83/545-217), illetve e-mailen (Takacs.Andras.Peter@uni-mate.hu, Szolcsanyi.Eva@uni-mate.hu, felveteli.georgikon@uni-mate.hu).
További részletek a növényvédelmi képzésről
A MATE Georgikon Campusán, Keszthelyen működő Növényvédelmi Tanszék munkatársa, Dr. habil. Takács András Péter további részleteket is ismertetett a novenyvedoszer.hu portálon.
A tanszék tevékenysége a növényvédelmi tudományoknak a teljes palettáját felöleli. Így jelenleg folynak kutatások a növényvédelem minden területén a növénykórtani, a technológiai, az állattani, a herbológiai és a növényvédelmi toxikológiai területen egyaránt. Nagyon széles spektrumban dolgoznak a kollégák - fogalmazott a szakember.
A tanszéken végzett kutatások közül említésre kerültek: a molekuláris növénykórtan területén új vírusok azonosítása és molekuláris virológiai vizsgálatok folynak, míg a fungicid fejlesztésben az új növényvédő szerek vizsgálata a cél.
Az állattan esetében az inszekticidek tesztelésére és a védekezési vizsgálatok elvégzése mellett a kártevők biológiájára fókuszálnak a tanszék munkatársai. A herbológiai területen főként gyombiológiai és technológiai kísérletek folynak.
A toxikológiai témában a növényvédő szerek méreghatásainak, különösen az együttes méreghatások vizsgálata tart.
Mi a különbség a növényvédelmi szakmérnök és a növényorvos között?
T.A.P.: A különbség az útban van, amely a képzettség megszerzéséhez vezet. Növényvédelmi szakmérnök csak az lehet, aki agrártudományi területen egyetemi diplomával rendelkezik, míg a növényorvosi végzettséget nappali formában, az alapképzést (BSc) követően lehet megszerezni. Ez összesen 11 szemesztert jelent (7 szemeszter BSc és 4 szemeszter MSc). A növényvédelmi szakmérnöki képzéshez először egy alapképzést majd egy agrártudományi területen elvégzett mester képzés vagy osztatlan 5 éves képzést kell elvégezni, majd további 4 félév növényvédelmi szakmérnöki képzést, így ennek a képzésnek az időtartama optimális esetben 14-15 félév.
A szakmérnöki képzésben a tananyag elsősorban a növényvédelmi szakmai ismeretekre koncentrál, mivel itt az egyetemi agrárvégzettséggel rendelkező hallgatók már széles körű alapismeretekkel rendelkeznek - mondta Dr. habil. Takács András Péter.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 88 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés