Brazíliában mutatkozott be a világnak a Horsch önjáró ültetőgépe
A német Horsch vállalat Brazíliát, pontosabban a Bahia Farm Show-t választotta Luís Eduardo Magalhãesban, Bahia államban, hogy bemutassa a világnak autonóm ültetőgép-koncepcióját, a Gantry RO G 500-at. A 20 évvel ezelőtt elkezdett projekt végül az informatika, az érzékelők és számos más, az agrárgazdaság és a járműautonómia területén alkalmazott csúcstechnológia fejlődésének köszönhetően vált valósággá.
A bemutatóra azt követően kerül sor, hogy a gép 2022 második felében az északkelet-brazíliai Matopiba régióban (Maranhão, Tocantins, Piauí és Bahia) szójaültetvényeken dolgozott a teljes technológiai készletének validálása érdekében.
„A Horsch RO G 500 egy önjáró vetőgép, amely képes autonóm módon áthaladni az előzőleg számítógépen megtervezett vonalakon. A most bemutatott gép lehetővé teszi a Horsch számára, hogy jelentős lépéseket tegyen a teljes automatizálás és az autonómia felé a szántóföldön” – mondta Rodrigo Duck, a vállalat brazíliai vezérigazgatója.
Hirdetés
A Horsch RO G 500 autonóm ültetőgép
A Horsch RO G 500 központi motoregységgel rendelkezik, amely az ültetési sorok felett helyezkedik el. A vontatás elöl és hátul történik, 11, illetve 4 méteres keréktávolsággal.
Ezzel a nagyméretű kerékkészletekkel rendelkező konfigurációval csak egyszer halad át az előirányzott soron, hogy elkerülje a tömörítést, főként nedves talajokon. Ezenkívül központi vetőmagtartályokkal rendelkezik, amelyek összkapacitása 12 000 liter.
„Ezeket szója vetésére fejlesztettük ki, ahol a nagy térfogatú vetőmagtartályok hasznosak a munka hatékonyságának növeléséhez, mivel csökkentik a tankoláshoz szükséges megállási időt” – mondja Michael Horsch, a cég alapítója és a gép fejlesztéséért felelős szakember.
A motorizáló egység alá a Horsch Maestro sorozatból származó vetősorokat szerelnek, összesen 24 méter munkaszélességgel. A dupla V-tárcsák a mélységhatároló kerékkel biztosítják a pontos vetőmag-elhelyezést és a vetésmélység folyamatos fenntartását.
Szélesség, akár 36 méterig
A Horsch Gantry kialakítása is előnyökkel jár: a sorvágó- és nyomótárcsákhoz szükséges súlyt nagyon hatékonyan lehet a vetőmagtartályokkal és a motorral ellátott alvázról a vetőrúdra átvinni, és a teljes munkaszélességben elosztani.
Az alváz magassága pedig lehetővé teszi, hogy az ültető rúd a talaj és a teraszok egyenetlenségeit is leképezze.
A Horsch RO G 500 vetőgép koncepcióját úgy tervezték, hogy akár 36 méteres munkaszélességet is lehetővé tegyen. Ezenkívül lehetőség van a nyári vetőrudak téli vetésre való cseréjére.
Miért pont Brazíliában érdemes elindulni?
Michael Horsch elmondta, hogy Brazília rendkívül érdekes kiindulópont a Gantry számára. Szerinte az országban egyre nagyobbak a területek, és tökéletes értelme van egy önjáró vetőgépnek, amikor évente két betakarítás van.
A Horsch Gantry RO G 500 fejlesztési projektet a Horsch kiemelt prioritásként folytatja. A GPS-technológia és a nagyobb hatékonyságot szolgáló jobb forgalomtervezés mellett a felismerés és a környezetbiztonság is a középpontban van.
Ennek érdekében számos technológiát tesztelnek és értékelnek. „Különösen a robot optimális integrálása az operatív munkafolyamatba foglalkoztat” – mondja Michael Horsch.
Új és modern működés
Véleménye szerint egy autonóm gép alkalmazásának lehetősége például abban rejlik, hogy a mezőgazdasági dolgozók számos más feladatot is el tudnak látni. „A Horsch Gantry gyakorlati használatában a hangsúly elsősorban az autonómián és a logisztikán van” – mutat rá.
A cégalapító azt is elmondta, hogy számos mezőgazdasági régióban egyre nagyobb kihívást jelent a fiatal mezőgazdasági dolgozók megtalálása.
„Az autonómia azzal az előnnyel jár, hogy digitális eszközökkel, például okostelefonokkal és táblagépekkel, az agronómiai szakértelmet kihasználva, rendkívül fejlett rendszereket lehet működtetni, és így egy új és modern működési modell jön létre” – zárja gondolatait.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 90 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés