Bulgária hamarosan befejezi annak a 133 kilométeres kerítésének a kiépítését, amelyet a bolgár-román határszakaszon húznak fel. A kerítés megépítésének ugyanaz az oka, amiért az már Lengyelországban és Dániában is felmerült: az afrikai sertéspestis vírusának (ASP) Romániából történő bejutását próbálják megakadályozni. Már több mint 100 kilométer készen van abból a 133 kilométer hosszúra tervezett kerítésből, amely a napokban készülhet el a bolgár-román határon. A kerítés telepítésének célja az, hogy megakadályozza az ASP vírusának a Romániából érkező vaddisznók általi továbbterjesztését. Az építkezésen túl a bolgár hatóságok intenzívebbé kívánják tenni a határellenőrzéseket is, valamint létrehoztak egy 10 kilométeres védelmi zónát az érintett körzetben. A hírek szerint a romániai határátkelőhelyeken járműfertőtlenítő létesítmények is rendelkezésre állnak és folyamatosan ellenőrzik a Bulgáriába belépő gépjárműveket. Ha sertéshúsból készült terméket találnak, azonnal elkobozzák - írja a business-review.eu-ra hivatkozva az Agrárszektor.
Meggátolja-e a kerítés a probléma továbbterjedését? (Fotó: Pixabay, MabelAmber)
A román Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság közlése szerint a sertéspestises fertőzések száma már elérte a 677-et az országban, és 132 településen észlelték a vírus kitörését. 8 megye (Satu Mare, Bihor, Salaj, Tulcea, Braila, Constanta, Ialomita és Galati) érintett. Bár a hatóságok szerint a sertéspestis közvetlenül nem veszélyezteti az emberek egészségét, mégis jelentős társadalmi és gazdasági következménye lehet. A fertőzött sertéseknél ugyanis 100 százalékos a halálozási aránya, jelenleg ugyanis nem áll rendelkezésre kezelés vagy oltóanyag az ASP ellen. A betegség megelőzésének egyetlen módja a gazdaságok magas szintű biológiai biztonságának fenntartása, a lehetséges kitörések gyors és hatékony kezelése az állatok mozgásának, illetve a sertéshús termékek szállításának korlátozása, valamint az esetlegesen fertőzött állatok elpusztítása.

Megosztás

További híreink

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Több, mint 10 milliárd forintot fizettek ki a Napenergia plusz programban

2024.11.21.

Az Energiaügyi Minisztérium szerint mintegy 4000 pályázónak már több mint 10 milliárd forintot utaltak át a modern napelemes rendszerek telepítéséhez

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás