Az amerikai Case IH gépgyártó bemutatta új AF11 kombájnját; a zászlóshajót, jellemző rá a 775 lóerő és a dupla rotor. A gabonatartály 20 000 literes. A Case IH Axial Flow 11 (rövidítve AF11) dupla cséplőrotorral van tehát felszerelve. Ezt a technológiát egy ideje néhány New Holland CR kombájnban láthatták, de ez a Case IH egyedülálló.

Egészen a közelmúltig a gyártó ragaszkodott az Axial Flow koncepcióhoz, egyetlen rotorral. Az Axial Flow 11 kombájn bevezetése változást jelent ebben a megközelítésben. A Case IH dupla rotoros koncepcióját AFXL2-nek nevezi.

A Case IH bemutatta új AF11 kombájnját. Az AF az Axial Flow rövidítése, azt a cséplési koncepciót jelzi, amelyet a Case IH évek óta egyetlen rotorral vezet be a piacon. Eddig. Az AF11 különlegessége ugyanis a dupla rotor. (Fotó: Case IH))

A gabonatartály közel 40%-kal nagyobb

Bár sok műszaki részlet még nem ismert, úgy tűnik, hogy számos funkcióban megosztja a New Holland CR11.90-et. A gép 775 lóerős FPT Cursor 16 hathengeres motorja. A gabonatartály kapacitása 20 000 liter, a kirakodási kapacitása pedig percenként 210 liter. Ez lehetővé teszi, hogy a kombájn 100 másodperc alatt kirakja a gabonatartályt. A kapacitás csaknem 40%-kal nagyobb, mint az előző csúcsmodellé, az Axial Flow 9250-é.

CVT hajtás a rotorokon

A Power Plus CVT hajtás táplálja a rotorokat. A forgórészek fordulatszáma különböző terményekhez állítható, illetve tolatás is lehetséges. A rotorokra HX+ verőelemek kerültek, valamint a rotorház új lépcsős konstrukciója. Mindez a hatékonyabb szétválasztási folyamatot hivatott biztosítani.

Európában még nem kapható

Az, hogy a két rotor mérete megegyezik-e a New Hollandéval (61 centiméter átmérőjű és 3,5 méter hosszú), még nem világos. Az sem ismert, hogy az Axial Flow 11 hol készül. Sárga megfelelőjét jelenleg Zedelgemben gyártják, ahol a New Holland 150 millió eurót fektetett be.

Hogy a Case IH AF11 is Belgiumban készül-e, még nem világos. Ugyanez vonatkozik az árra és a szállítási dátumra is, mivel ezek sem ismertek. A Case IH Benelux azt állítja, hogy ez egy amerikai bevezetés, és az európai bemutatót követi.

(Forrás: futurefarming.com)

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás