Nemsokára az őszi növénybiztosítási szezon kötési időszakának végére érünk: előre láthatólag november 30-ig köthet növénybiztosítást. Ha nem cselekszik időben, akkor legközelebb a tavaszi kötési időszak megnyíltával csatlakozhat és addig védelem nélkül fog maradni.

De nemcsak az időjárás veszélyezteti a növényeit és a pénztárcáját, hanem a terményárak emelkedése is!

Ez meglepőnek hangozhat elsőre, mert a magas eladási árak jók a gazdáknak – de csak akkor, ha nincs hozamcsökkenés.

Erre itt egy példa:

Ha egy gazdának a kukorica referenciahozama 10 tonna volt hektáronként (és ezt jelentette le az egységes kérelmében), akkor a kárenyhítési rendszer ezzel számol. Tavaly nem volt kára, megtermett neki a 10 tonna, így 420.000.- Ft bevétele lett ebből hektáronként.

Idén felmentek az árak 70.000.- Ft-ra, azaz ennyit adtak egy tonna kukoricáért. Viszont aszály miatt keletkezett 40%-os hozamcsökkenés, ami azt jelenti, hogy idén 6 tonna kukorica termett hektáronként. Ezt a gazda – az emelkedő terményárak miatt – el tudta adni ugyanúgy 420.000.- Ft-ért, mint tavaly.

Ezért hiába volt hozamcsökkenése, a kárenyhítési rendszerből nem kap semmit, mert a hozamérték csökkenése pontosan nulla forint volt. Úgy, hogy a valóságban 4 tonna hozamkiesése volt és ezzel veszített hektáronként 280.000.- Ft-ot.

De mi a megoldás ezekre a veszteségekre?

Rövid távon a növénybiztosítás.

Ha a gazda köt egy növénybiztosítást, azzal tudja kezelni az idei évben a veszteségeit. A jég és vihar biztosítás esetén nincsenek referenciahozamok, nem meghatározóak az előző évek adatai: kár esetén a biztosító a tényleges hozamcsökkenést vizsgálja és azt fizeti ki (az önrész levonása után).

Ebben az esetben a biztosító hektáronként kifizet a gazdának 252.000.- Ft kártérítést (10% önrésszel számolva). Így a vesztesége minimális.

Cserébe biztosítási díjat kell fizetnie, amely nem túl nagy teher.

Elenyésző, van, amikor néhány ezrelék a védelem ára

Például nézzünk egy átlagos gazdát: a kalkuláló ügyfelünknek van 25 hektár őszi árpája és 50 hektár rozsa. Az általa megadott hozammal és eladási árral kiszámolta, hogy 12.125.000.- Ft a termés értéke. Ezzel szemben a teljes körű, úgynevezett „A” csomagos növénybiztosítás díja (az állami támogatás után) 95.567.- Ft. Ez 8 ezreléke a termény értékének! Cserébe nyugodtan alhat, mert ezért a pénzért milliós hozamcsökkenések értékét is megtéríti a biztosító.

Hosszú távon a megoldás: az Agrisk - egyelőre díjmentes – precíziós növénybiztosítás tanácsadás szolgáltatása

Ez a szolgáltatásunk abban segít, hogy Ön össze tudja hangolni hosszú távon is a gazdasága és a pénztárcája védelmét a kárenyhítési rendszerrel és a növénybiztosításokkal.

Szövevényes kapcsolat van a kárenyhítési rendszer és a növénybiztosítások között, de mi tudjuk, melyiket, mikor érdemes használni.

Ebben tudunk segíteni Önnek is.

Az első lépés az, hogy kalkuláljon magának egy növénybiztosítást, 5 perc alatt akár négy biztosító díjait is megmutatjuk portálunkon:

Három veszéllyel néz szembe, ha nem köt növénybiztosítást

Ha még nincs növénybiztosítása, akkor védtelenül áll a növényeit, a termését és a megélhetését veszélyeztető kockázatok elé.

Ha még nincs növénybiztosítása, a kárenyhítési rendszerből nyújtott kárenyhítést sem tudja teljesen kihasználni: aki nem rendelkezik élő szerződéssel, az csak a kárenyhítési összeg felét kapja meg.

Ha még nincs növénybiztosítása: elesik az állami támogatástól.

70% állami támogatás a növénybiztosítása mellé

Ha köt biztosítást, akkor 70% állami támogatást kaphat a biztosítás díjához. Idén minden csomag megkapta a 70% állami támogatást.

Ez az állami támogatás nem pályázat, hanem jár. Tehát ha az egységes kérelmében bejelöli, hogy kér állami támogatást a biztosítása díjához, biztosan meg fogja kapni.

Hogyan kötheti meg egyszerűen és kényelmesen?

Önnek raktuk össze azonnali kalkulációnkat: csak néhány adatot kell megadnia és online kalkulátorunkban több biztosító ajánlatai közül választhat.

AGRISK – A PRECÍZIÓS NÖVÉNYBIZTOSÍTÁSOK SZAKÉRTŐJE

(x)

Megosztás

További híreink

20 beltéri és kültéri növény, amelyik télen is virágzik

2024.11.21.

Ha van olyan időszak, amikor egy kis színre van szükségünk az életünkben, akkor azok a borongós, szürke téli napok. Szerencsére, bár sok növény inkább tavaszig elrejti virágait, vannak olyanok, amelyeket nem riaszt el a hideg.

Nyuszt vagy menyét? Segítünk, hogy megkülönböztesse őket!

2024.11.21.

A nyusztok, ezek az apró, fürge és rejtőzködő ragadozók, gyakran felkeltik az emberek érdeklődését. Legyen szó arról, hogy hol élnek, mit esznek, vagy hogyan különböztethetők meg más menyétféléktől, sok izgalmas kérdés merül fel velük kapcsolatban. Az alábbi cikk a nyuszttal kapcsolatos leggyakoribb kérdésekre válaszol.

Dámbikák élet-halál harca videóval

2024.11.21.

Látványos mentőakciót hajtottak végre a Lábodi Vadászerdészet hivatásos vadászai, amikor szétválasztottak két, agancsuknál összeakadt dámbikát.

Hogyan hat az őszi szárazság és a novemberi hideg az őszi vetésekre?

2024.11.21.

A hét elején jelentős csapadék érkezett az ország nagy részére, ami enyhítette a talaj kiszáradását, különösen az őszi vetések számára létfontosságú felső rétegekben. Az előttünk álló napokban északon havazás, délen változékonyabb idő várható, majd hétvégétől szárazabb, naposabb idő jön, amely éjszakai fagyokkal és nappali enyheséggel jár.

Magyarországon is sok vállalkozást érint az új globális minimumadó

2024.11.21.

A nagy méretű multinacionális cégcsoportok életére és adózására jelentősen hat a globális minimumadó szabályainak a bevezetése

December 2-ig nyújthatók be a kárenyhítő támogatási kérelmek

2024.11.21.

A gazdálkodók 2024. december 2-ig nyújthatják be kárenyhítő támogatási kérelmüket. A határidő azért módosult, mert 2024. november 30. munkaszüneti napra esik.

Partnerhírek
Partner

Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben

2024.11.19.

Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.

Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás