A John Deere vontatott permetezőinek portfólióját a 700-as és 900-as szériába tartozó gépek ölelik fel. A 700-as családba tartozó permetezők a magyar gazdák között a legnépszerűbb modellek, amit a kompakt kialakításuk (permetlétartály 2400-4000 l, szórókeret 18-30 m), egyszerű kezelhetőségük és a minőségi anyaghasználat miatt érdemeltek ki.

A felszereltségi szintet a széria előtt feltüntetett M és R karakterek szimbolizálják.
Az M700 vegyszerezők alváza masszív, jól kiegyensúlyozott, amely alkalmas a nagy sebességű munkavégzésre. A gép alacsony súlypontja és függetlenül állítható nyomtávja tovább javítja a stabilitást. Poliuretán rugókkal van megoldva a tengelyrugózása, ami karbantartásmentes, egyben simább járást biztosít szántóföldön és közúton egyaránt. Acél szórókerete prémium lengéscsillapítókkal van szerelve, továbbá ultrahangos szenzorok is garantálják, hogy a keret mindig az ideális magasságban dolgozzon. A permetlétartály polietilén anyagú, kiképzéséből adódóan hullámtörőkre nincs szükség. Tartós és időtálló, hosszú élettartamra és kemény munkára tervezve.

A folyadékrendszer nyomás- és áramlásmérő szenzorral is szerelve van, így egyszerre figyeli a szórókereten kiáramló folyadék mennyiségét és nyomását a tökéletes szóráskép végett. Amennyiben valamelyik fúvóka már kopott vagy eltömődött, a rendszer azonnal értesíti a gépkezelőt, ezzel kiküszöbölve a hibázás lehetőségét.

Intelligens megoldások terén sem kell szégyenkeznie az M700-as gépeknek, hiszen a szakaszvezérlés, előírástérkép szerinti kijuttatás és a teljes dokumentálás is elérhető már ezeknél a modelleknél is.

Az R700-as modellek az előbbieken felül már fúvókánkénti szakaszolással rendelkeznek. Minden szórófejben egy elektromosan vezérelt mágnesszelep nyitja/zárja a fúvókákat, automatikusan a lefedettségi térkép függvényében, így még precízebb a vegyszer kijuttatása, továbbá inputanyag-megtakarításokkal is számolhatunk.

A szivattyúk terén is növelték az R700 teljesítményét az M700-hoz képest. A feltöltést egy 600 l/min teljesítményű centrifugálszivattyú végzi, így mindössze 6-7 perc alatt feltölthetjük a permetlétartályt és külső szivattyú használata sem indokolt. A permetezést pedig a 750 l/min teljesítményű, ugyancsak centrifugálszivattyú végzi, ami nagy munkasebesség és dózis esetén is könnyedén kiszolgálja az akár 30 m keretszélességű gépeket is. A folyadék vezérlése pedig a korábbi manuálisan forgatható szelepek helyett elektromosan vezérelt, nyomógombos kezelőpanel segítségével valósítható meg.

Azon gazdaságoknak, akiknek a 700-as sorozatú permetezők paraméterei csekélynek bizonyulnak, a 900-as széria modelljei, az akár 6200 l-es tartály és a 40 m széles szórókeret révén a nagygazdaságok elvárásait is képesek teljesíteni.

Az M900-as modellek intelligens funkciói sem maradnak el az előbb említettektől. Itt a folyadékrendszerben 2 db dugattyús szivattyú kapott helyet. Az erőgép és munkagép azonos nyomon járását a 900-as családnál kormányzott kerekekkel oldotta meg a John Deere, szemben a 700-as modellek vonórúdkormányzásától. A szórókeret stabilizálórendszerét tovább fejlesztették, hogy a talajt/kultúrát még finomabban, precízebben tudja lekövetni.

Amennyiben az M900-as modellek szivattyúkapacitása szerénynek bizonyul, abban az esetben R900-as modellek 1200/1000 l/min (feltöltő/permetező) dupla centrifugálszivattyúival gyakorlatilag korlátok nélkül végezhetjük a kezeléseket. A feltöltésekben, öblítési folyamatban pedig az elektromosan vezérelt szelepek és az R700-as permetezőkön is használt vezérlőpanel segíti a gépkezelők munkáját. Így a feltöltési folyamat automatikus, szinte liter pontosan meghatározható, mennyi vizet szeretnénk felszivatni a géppel. Az automatikus öblítési funkció segítségével pedig a gépkezelő eldöntheti, hogy a komplett permetlérendszert hány ciklusban szeretné átmosni a tiszta vizes tartályból, ezzel elkerülve pl. egy vegyszerváltás esetén a kultúrák károsodását.

A precíziós permetezéshez hozzátartozik, hogy az elvégzett munkák bármikor visszakövethetők legyenek a gazdák számára. Erre nyújt megoldást a John Deere ingyenesen használható gazdaságirányítási rendszere (Műveleti központ), ahová a permetező dokumentált adatai is feltölthetők és rendszerezhetők.

További információkért keresse KITE gépértékesítőjét!

Kolozsvári István, kereskedelmet támogató mérnök

(x)

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás