Antoine Bernabé az Arterris mezőgazdasági szövetkezet malomipari leányvállalatának, a Moulins Pyrénéens (Pireneusi Malmok) ügyvezető igazgatója. Az Occitanie és PACA régiók meghatározó piaci szereplőjéhez, a Moulins Pyrénéenshez tartozik a Narbonne közelében található Toulousaine des Farines és az Ariège-ben található Minoterie Mercier Capla. A Toulousaine des Farines malmainak köszönhetően a Moulins Pyrénéens napi 600 tonna búzafeldolgozási kapacitással rendelkezik, vonzáskörzete pedig a baszk partvidéktől az olasz határig terjed. A szakember beszélt a cirok előnyeiről.

Az ügyvezető igazgató örömmel válaszolt a Sorghum ID kérdésére; mit jelent a cirok egy szóban? A felelet két kifejezést hozott: „Fenntartható” és „Kiváló alternatíva”.

Antoine Bernabé az Arterris mezőgazdasági szövetkezet malomipari leányvállalatának, a Moulins Pyrénéens (Pireneusi Malmok) ügyvezető igazgatója egy bemutatón

„A globális felmelegedés tényét ma már senki sem tagadhatja – magyarázta válaszában Antoine Bernabé. Lehet, hogy 10 vagy 20 év múlva már nem lesz búza a toulouse-i régióban, és a cirok kiváló alternatívát kínálhat a búza kiváltásához. Nagyon szívós, kevés energiát, kevés ráfordítást és kevés vizet igényel – mindezek pedig jelentős előnyök.

A cirok ráadásul sokféleképpen hasznosítható, sokoldalú növény: felhasználhatjuk például a pékárukban (pizzák, tortillák és kenyerek) és a gasztronómiában is. Sőt, egy jó barátom, aki séf, nemrég egy kétcsillagos Michelin étterem számára tervezett egy cirok alapú ételt!”

A hibrid étrend felé

„Cirokból készült kenyérrel és rizottóval például már végeztünk néhány meggyőző tesztet. 2023-2024-ben megpróbálunk létrehozni egy búza, cirok és esetleg hüvelyesek kombinációjából készülő hibrid lisztet. Úgy gondolom, hogy a holnap élelmiszerei hibrid, alaposan megtervezett élelmiszerek lesznek – miközben természetesen ízletesek maradnak, ez nagyon fontos - fogalmazott.

Antoine Bernabé szerint lehet, hogy 10 vagy 20 év múlva már nem lesz búza a toulouse-i régióban, és a cirok kiváló alternatívát kínálhat a búza kiváltásához

Mi a gond a cirokkal?

“A cirokkal kapcsolatban a fő probléma ma az az előítélet, hogy csak állati takarmányozásra alkalmas, holott az ázsiaiak és az afrikaiak már nagyon régóta fogyasztják. Tényleg úgy gondolom, hogy a cirok fényes jövő előtt áll” - mondta Antoine Bernabé.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás