Ma már kisebb és közepes magánvállalkozások beruházási tervei esetén sem számít luxusnak és a mezőgazdaságban is egyre elterjedtebb a modern és tartós acélcsarnok használata. Legyen szó baromfitartó-és nevelő létesítményről, sertéstenyészetről vagy tehenészetről, az egyes üzemek jellegzetességeit figyelembe vevő szerkezetek állnak rendelkezésre, amelyet hozzáértő mérnökök szabnak a megrendelői igényre.

A legfőbb szempontok a funkcionalitás, a rövid gyártási, szállítási határidő, és olyan épület, amely a megrendelő által gyorsan birtokba vehető, hosszútávon tartós és energiatakarékos. Erre fejlesztette ki a Swedsteel kis-és középméretű csarnokait, amelyet előszeretettel használnak a mezőgazdasági kis és közepes termelők, állattartók és feldolgozó üzemek egyaránt.

A Swedsteel csarnokait rövid idő alatt üzemkésszé lehet varázsolni, emellett viszont rendkívül strapabíróak is
 

Fontos funkcionális - és természetesen megrendelői - elvárás, hogy az épületszerkezetek megfelelő ellenálló-képességgel rendelkezzenek az állattartásból fakadó agresszív korróziós környezettel szemben. A Swedsteel mindezt alapul véve a különböző állattartási formákra jellemző speciális igényeknek megfelelően, átgondolt épületelemekkel, műszaki megoldásokkal kialakított csarnokai közül ajánlja a megfelelőt.

A mezőgazdasági szektor igényeire szabva

Csirkekeltető, baromfinevelő esetén, az általában szalagrendszerű technológia miatt, kifejezetten gyakori az igény a szokásosnál kisebb szélességű (10-15 méter), vagy akár egészen hosszú (60-90 méter) csarnoképületre. Ebben az esetben a megrendelő igényére szabott tervezés attól is függhet, hogy mélyalmos vagy ketreces tartásról van szó. Ugyanis cél lehet, hogy a mélyalmos tartás esetén a takarításkor használt kisebb gépek mozgását ne akadályozzák oszlopok, illetve azok védve legyenek az esetleges ütközéstől. Az ilyen épületek tervezésén dolgozó mérnökök arra is gondolnak, hogy hova és milyen távolságokkal szükséges például az itatókat függeszteni, vagy hogy egy sertéshizlaldában „egysoros” vagy „kétsoros” kialakításra van lehetőség. Emellett más műszaki tartalommal is nagymértékben követhető az épületben tartani tervezett állatok szükséglete: így mások mellett az, hogy egy tehenészetben fontos a belső klíma, ezért hőszigetelt csarnokváltozat javasolt.

Bármilyen állattartó üzemben elvárás, hogy a belső terek, felületek könnyen takaríthatóak, fertőtleníthetőek legyenek, és oly szerkezeti elemek használata legyen a jellemző, amely esetén minél kevesebb helyen állhat meg, gyűlhet össze a por.

Akár 90 méter hosszú csarnok is készülhet a Swedsteel segítségével
 

Mindezen fontos részleteket a bármilyen állat tartására alkalmas épület esetén is figyelembe veszi a tervezés, amely a Swedsteel szakembereinek évtizedes tapasztalatain alapszik.

Korszerű gyártás, elérhető áron

A cég által készített valamennyi elem tűzihorganyzott svédacélból készül. A gyártás a legkorszerűbb, nagymértékben automatizált technológiával történik, aminek köszönhetően az alapanyag kiemelkedő minősége ellenére a csarnokok ára megfizethető. A magyarországi gyártóüzemnek köszönhetően a szállítási költségek ugyancsak kedvezően alakulnak nem csak itthon, hanem a régió szinte bármely országában.

A tüzihorganyzott svédacél adja a Swedsteel csarnokainak tartósságát
 

A minőségi és hosszú élettartamú csarnokok bátran ajánlhatóak munkagépek, járművek, szerszámok, ömlesztett vagy zsákolt termények, áruk biztonságos és az időjárás viszontagságaitól védett tárolási céljára, vagy akár tenyészállatok tartásához, istállók, fedett szállások építésére, de megfelelnek a legkülönbözőbb élelmiszer előkészítő, illetve kisebb méretű élelmiszeripari feldolgozó üzemek (például savanyítók, csomagolók, hűtőházak, feldolgozó kis üzemek) esetén is.

Keresse a Swedsteel munkatársait, kérjen ingyenes mérnöki, műszaki segítséget, árajánlatot akár az építési helyszínen!

További információ: http://csarnok.swedsteel-metecno.com/ipari

(x)

Megosztás

További híreink

Modern feudalizmust hozhat az agráradatok kezelése? 

2024.07.06.

A modernizálódó mezőgazdaságban új ágazatként jelentek meg a precíziós gazdálkodásra és az ennek kiszolgálására létrehozott eszköz- és programrendszerek.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról

2024.07.06.

Takács András Péter beszélt a növényvédelem aktuális témáiról és a keszthelyi Georgikon Campus tevékenységéről.

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás