Debrecenbe hív a mezőgazdasági mérnöki alapszak
A szakon végzett mezőgazdasági mérnök alkalmazni tudja a mezőgazdasági ágazatokban használatos legújabb technológiákat, piacképes mezőgazdasági termékeket állít elő, azt feldolgozza és forgalmazza. Elemzi és irányítja a mezőgazdasághoz kapcsolódó kereskedelmi és gazdasági folyamatokat. Képes a fenntartható mezőgazdasági termelés alapelveinek alkalmazására, a környezetvédelmi előírások betartására és a gazdálkodási technológiák innovációjára - mutatja be a mezőgazdasági mérnöki alapszak (BSc) által kínált tudást a Debreceni Egyetem.
Hol dolgozhatnak majd a diplomával a képzést elvégzők?
• saját gazdaságban (családi gazdaságok, egyéni- és társas vállalkozások),
• különböző méretű mezőgazdasági üzemekben, később irányítói munkakörökben,
• mezőgazdasági szaktanácsadás és szakigazgatás területén,
• bekapcsolódhatnak a tudományos kutató munkába.
Mit kapnak a képzéstől a mezőgazdasági mérnöki alapszak hallgatói?
Széleskörű elméleti és gyakorlati ismereteket a természettudományi, a termelési technológiai és a gazdasági területekről, melyek révén képesek lesznek önálló gazdálkodásra, vállalkozások tervezésére, létrehozására, fejlesztésére. Megismerhetik a mezőgazdaságban alkalmazott legújabb technológiákat (precíziós gazdálkodás, biotechnológiai és élelmiszeripari eljárások). A képzés elősegíti a problémamegoldó gondolkodást is.
Hirdetés
A mezőgazdasági mérnöki képzés bemutatása
A Mezőgazdasági mérnöki alapszakon (BSc) a hallgatók az agrárágazat különböző területeit ismerik meg, betekintést kapnak a növénytermesztésbe, az állattenyésztésbe és egyedi agrotechnikai ismereteket is szereznek (például kertészeti, halgazdálkodási, erdészeti, környezetvédelmi és vadgazdálkodási tudnivalókat). Természettudományi, műszaki, mezőgazdasági és gazdasági ismeretekre tesznek szert, amelynek birtokában a mezőgazdasági termelésben, a feldolgozásban és a gazdálkodásban is általános jártassággal rendelkező agrárszakemberekké válnak. A szakvezető: Prof. Dr Kátai János, egyetemi tanár.
Az alapszak befejezését követően lehetőség nyílik a tanulmányok folytatására a kar több mesterképzésén (növénytermesztő-, állattenyésztő-, kertészmérnöki, környezetgazdálkodási agrármérnöki, természetvédelmi-, valamint élelmiszerbiztonsági és -minőségi mérnöki és növényorvos).
A hallgatói élet és tehetséggondozás Debrecenben
A MÉK demonstrátori programon keresztül biztosít lehetőséget az intézetekben folyó szakmai munkákba való bekapcsolódására. A Karon számos tehetséggondozó programon keresztül támogatják a hallgatóik önálló kutatómunkájának indítását (tudományos diákkör, szakkollégium, egyetemi tehetséggondozó program). Az eredményes hallgatók külső ösztöndíjra is pályázhatnak. Széles nemzetközi hálózati kapcsolataik révén számos országban tudnak részképzést kínálni, ahol a hallgatók egy-egy szemesztert is eltölthetnek a külföldi társintézményekben. A közösségi és kulturális élethez gazdag programkínálattal a Hallgatói Önkormányzat és hozzá tartozó szervezetek is hozzájárulnak - írta a Debreceni Egyetem.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés