Véget ért az AGRITECHNICA mezőgazdasági szakkiállítás Hannoverben, Németországban. Ezen a szervező DLG (Németországi Gazdaszövetség) szakmai zsűrije által bírált technológiai fejlesztéseket is díjazták, az abszolút aranyérmet a New Holland új CR11 kombájnja vitte el. Megnéztük, mivel érdemelte ki a rangos elismerést. A szalmaaprító és -elosztó rendszer kamerás vezérlési technológiával felszerelt, amely növeli a kombájn energiahatékonyságát.

A Mezőhír számolt be a témáról, ezt az anyagot szemléztük. Ebben azt írták, hogy a kombájnok műszakilag lehetséges cséplőteljesítményének továbbfejlesztését egyre inkább korlátozza azok mérete és tömege. Ez különösen érvényes a cséplőcsatorna kiszélesítésére, amely közvetlenül befolyásolja a gép szélességét, amely viszont már a törvényi szállítási szélességi határokat is eléri. Az elválasztási funkciók alapvető, regresszív jellege az egyik érv a cséplő- és elválasztási szakaszok egyszerű kiterjesztése ellen. Emellett a megnövekedett hajtásteljesítmények és az ennek megfelelően méretezett hajtástechnológiák, valamint a cséplő- és leválasztó elemek a jogszabályban meghatározott tengelyterhelések túllépését okozzák - közölték.

New Holland CR11 kombájn aratás közben

A New Holland CR11 kombájn újdonságai

A New Holland új CR ikerrotoros kombájnjának átfogó koncepcióját ezért a maximális teljesítménysűrűségre tervezték, miközben a gép megfelel minden korlátozásnak. Az új CR kombájn alapeleme a hajtástechnika, amelynek motorja a rotorok dőlésszögének megfelelően, hosszirányban van felszerelve. A középen elhelyezett osztott teljesítményű hajtómű a forgórészek és a vágóasztalok meghajtására szolgál a felhordóval egyenes vonalban vagy kardántengelyen keresztül. A bal oldali rotor az adagolódob ellentengelyeként szolgál. 

A DLG-aranyérmes New Holland technológia a fülkéből

A kardántengely az alváz jobb oldalán, a rotorház szintje felett található. Következésképpen az alváz és a futómű között az alváz egyik oldalán sem található meghajtás, aminek következtében az alváz szélessége jelentősen megnőtt. Az így kapott helyet a cséplőcsatorna kiszélesítésére, ezáltal a kombájn beépített műszaki teljesítményének növelésére használták fel - írták.

Fejlesztésekkel tele

Az esetleges eltömődések megszüntetése érdekében egy szoftvervezérelt automata rendszer nem csak az egyébként szokásos előre-hátra mozgásokat végzi el az eltömődés feloldása érdekében, hanem a szalagfeszítőt is az adagolódob szalagjának megfelelő feszítő oldalára fordítja, ami a forgómozgás különösen pontos átvitelét eredményezi. A szabadalmaztatott tisztítórendszert is 13 százalékkal szélesítették, és optimalizálták a terményszállító rendszer terhelését.

Aratásban a DLG 2023-as aranyérmét elnyerő New Holland kombájn

A szemes és nem szemes összetevők keverékének egyenlőtlen eloszlásából eredő szabad területeket oldalirányú rázással kompenzálják. Ennek eredményeként a rendszer nem csak a sík és az oldalirányú lejtőkön biztosítja az anyag egyenletes eloszlását a felső rostákon, hanem képes megoldani az axiálrotoros kombájnoknál tapasztalható oldalirányú eloszlási problémát is. A szalmaaprító és -elosztó rendszer kamerás vezérlési technológiával felszerelt, amely növeli a kombájn energiahatékonyságát, miközben a gép tömege a súlyoptimalizált kialakításoknak köszönhetően gyakorlatilag változatlan maradt - írták.

https://youtu.be/IEE0Jukeca0

A fejlesztésről további részleteket az AGRITECHNICA oldalán lehet angol nyelven elolvasni.

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás