A Német Mezőgazdasági Társaság (DLG) ezüstéremmel tünteti ki novemberben a németországi Hannoverben az Agritechnica mezőgazdasági szakkiállításon a Krone új fejlesztésű, önjáró silózókhoz szabadalmaztatott,”manuális utánállítás nélküli élező berendezését”. A zsűri ezzel az önjáró silózók késeinek élezését végző innovatív műszaki megoldást ismert el, amely a megnövelt karbantartási intervallumával, könnyű kezelhetőségével és csökkentett anyagfelhasználásával hoz előnyöket a termelésben.

A Krone új köszörűkő berendezése a szecskázódob késeinek 2200 élezési ciklust biztosít anélkül, hogy a köszörűkő manuális utánállítására lenne szükség - írta a Valkon. Ez lehetővé tette az élező berendezés karbantartási ciklusidejének ötszörösére növelését a hagyományos rendszerekhez képest, amelyek körülbelül 400-450 élezési ciklus után karbantartást igényelnek. Az ezzel kapcsolatos előnyök a köszörűkő integrált teleszkópos menettel kifejlesztett új beállításán alapulnak.

A köszörűkő és a szabadalmaztatott köszörűkő felfogatás képe

Idő- és anyagtakarékos rendszer

Az innovatív rögzítési koncepciónak köszönhetően a köszörűkő teljes egészében felhasználható a kések élezésére. A hagyományos rögzítőrendszerekhez képest, amelyeknél a köszörűkőnek mindössze 40-55 százaléka használható, jelentősen csökken az anyagfelhasználás, így sokkal hosszabb lesz a hasznos élettartam. Csere esetén a köszörűkő, amelyet egy burkolat fog le, két csavar meglazításával könnyen és gyorsan eltávolítható az élező sínből. Az eddigi műszaki megoldásokkal ellentétben a szabadalmaztatott kőrögzítéssel ellátott, tokokra osztott szerkezet nem érzékeny a betakarítás során a szennyeződésekre. Ezért problémamentes élezési folyamatokat biztosít a köszörűkő teljes élettartama alatt - írták.

A szecskázás minőségét is javítja a megoldás

Az új élező berendezés a szecskázás minőségére is kedvező hatással van. Az új vezetőtengely négyszeres megtámasztásával, a rögzítési pontok közötti távolság 1160 mm-ről 267 mm-re, az átmérő pedig 50 mm-ről 40 mm-re csökken. Ez hatékonyan csillapítja az élezés során fellépő lengéseket és erőket, megakadályozva, hogy a vezetőtengely elhajoljon és felfelé billenjen. Mivel az élező felületek henger alakú burkolókört alkotnak, a szecskázódob ellenkése nemcsak középen, hanem mindkét késsorra egyenletesen felfekszik. Ez jelentősen hozzájárul a szecskázás minőségének javításához.

Köszörűkő a felfogató egységben rászerelt teleszkópos menettel

Az új, manuális utánállítást nem igénylő, 2200 élezési ciklusú élező berendezéssel a Krone egyedülálló és rendkívül hatékony megoldást kínál a szecskázódob késeinek élezésére. A jelentős időmegtakarítás mellett alacsonyabb karbantartási és anyagköltségeket is eredményez, valamint hozzájárul a szecskázási minőség optimalizálásához és a vágást végző elemek egyenletesebb kopásához - közölték.

Megosztás

További híreink

Magyarországon évente 21 milliárd forint vadkárigény keletkezik, változik a kezelése

2024.07.03.

Tavaly novemberben vetődött fel a Nemzeti Agrárkamarában először, hogy átveszik a vadkárigények teendőit a károsultaktól.

Megjött a tájékoztató a területi monitoring rendszer ellenőrzéseiről

2024.07.03.

A területi monitoring rendszer (TMR) a mezőgazdasági termelő által bejelentett területek vonatkozásában azonosítja a kérelemben bejelentettek és a műhold által észleltek eltéréseit.

Zajlik a szezon, itt az első nyári hónap gépes összefoglalója

2024.07.03.

A gépek témájához kapcsolódóan hoztunk híreket júniusból, hogy egy helyen összegyűjtve is böngészhetőek legyenek a tartalmak.

Már csak néhány napig lehet szavazni a 2024-es Év Szaktanácsadója címre

2024.07.02.

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara idén is keresi az Év Szaktanácsadóját. A cím odaítélésének első lépése a jelöléssel kezdődött.

Bővül a cseh és magyar szövetség: együttműködési megállapodást kötött az Agrofert és a Széchenyi István Egyetem

2024.07.02.

A Széchenyi István Egyetem stratégiai partnerségi együttműködési megállapodást kötött az Agrofert, a.s. vállalattal Csehország fővárosában, Prágában, a cégcsoport székhelyén.

Megnövelték a Gazdahitel költségvetését Romániában

2024.07.02.

Bővül a romániai Gazdahitel kerete: az eredetileg megszabott 815,5 millió lejről (65 milliárd 200 millió forint)  646 millió lejjel 1461,5 millió lejre, mintegy 116 milliárd 920 millió forintnyira nő a program költségvetése.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Hirdetésfeladás