Egészségesebb, ami organikus?
Tényleg egészségesebbek az organikus élelmiszerek? Az organikus élelmiszerek fogyasztása számos egészségügyi előnnyel jár, az azokban található tápanyagok ugyanis az agyra, a szívre és az immunrendszerre is jótékonyan hatnak.
Az organikus élelmiszereket vizsgáló kutatók ezúttal számos korábbi tanulmány adatait nézték át, ebből 196 a tejjel, 67 a hússal foglalkozott, és ezek alapján egyértelműen világossá vált, hogy az organikus és a hagyományos élelmiszerek között alapvető különbségek vannak.
Az organikus tej és hús például 50 százalékkal több omega-3 zsírsavat tartalmaz, mint a hagyományos, az organikus hús pedig emellett még két olyan szaturált zsírból is kevesebbet tartalmaz a hagyományosnál, melyek megnövelik a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. Az organikus tejben továbbá 40 százalékkal több a CLA (konjugált linolsav), amely a fogyásban és a rák elleni harcban is segít, ráadásul vasban, E-vitaminban és bizonyos karotinoidokban is gazdagabb.
Hirdetés
Egy a kutatásban résztvevő professzor szerint érdemes átállni az organikus táplálkozásra, a fenti élelmiszerek mellett ugyanis az organikus gyümölcsök és zöldségek is jóval egészségesebbek, például több bennük az antioxidáns, mint a hagyományos, friss termékekben.
Sokan azért választják az organikus élelmiszereket, mert azokban kevesebb a növényvédő szer, az antibiotikum vagy az egyéb adalékanyag,illetve, mert véleményük szerint az ezeken élő állatoknak jobb a sora, illetve a talajnak is jót tesznek az így termesztett növények. A mostani vizsgálat emellett azt is alátámasztja, hogy tápanyagban is jóval gazdagabbak ezek az áruk, így hosszú távon az egészségünket is pozitívan befolyásolják.
Nincs egyetértés
Egyes táplálkozási szakértők még mindig nincsenek meggyőződve arról, hogy az organikus élelmiszerek egészségesebbek. Szerintük az eredmények nem elégségesek ahhoz, hogy egyértelműen ki lehessen jelenteni: érdemes az organikus termékeket választani. Egyes kutatók szerint fel kellene állítani két csoportot, amelyeknek tagjai hónapokon át ugyanazt ennék és innák, az egyetlen különbség csupán az lenne, hogy az egyik csoport organikus termékeket kapna, a másik pedig nem. De szerintük még így is csak arra lenne lehetőség, hogy egyes betegségre utaló jeleket összevessenek az alanyokban, például a koleszterinszintjüket vagy a súlyukat.
Forrás: Life.hu
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés