Egy Föld - Egy esély a Környezetvédelmi világnapon!
1972. június 5-e óta minden évben világszerte megrendezik a Környezetvédelem Világnapját. A rendezvények és a világnap célja a környezetszennyezés visszaszorítása, az emberek figyelmének felhívása arra, hogy Földünk tartalékai végesek, és ha nem gazdálkodunk velük okosan, óriási károkat okozunk az utókornak.
1972. június 5-16-ig rendezték meg Stockholmban az első Ember és bioszféra nevet viselő környezetvédelmi világkonferenciát. Még ebben az évben határozatba foglalták a résztvevők, hogy a világkonferencia kezdő napja, azaz június 5-e Környezetvédelmi Világnap legyen.
A Környezetvédelmi Világnap legfontosabb célja, hogy felhívja az összes ember figyelmét arra, hogy a környezetszennyezéssel komoly károkat okozunk környezetünknek, és hogy ennek súlyos következményei lehetnek a nem is olyan távoli jövőben.
Hirdetés
A Környezetvédelmi Világnap fő témája 2015-ben az emberi tevékenységek (gondolván itt a mezőgazdaságra és az iparra) hatása a környezetre. Ahogyan növekszik a Föld népessége, egyre több és több nyersanyagot használunk fel, melyek nem termelődnek újra (többek között a földgáz) és sajnos már ott tartunk, hogy több nyersanyagot használunk fel, mint amennyit bolygónk fenntarthatóan nyújtani tud nekünk. Logikusan következik ebből, hogy ezek a nem megújuló energiaforrások idővel elfogynak, ezeket pótolni kell majd valahogyan.
Már most sok nyersanyag van közel ahhoz, hogy kimerüljenek tartalékai. Amennyiben továbbra is a most zajló tendenciák folytatódnak, hasonló ütemben fejlődik a gazdaság és a népesség is növekszik, úgy 2050-re Földünk népessége elérheti a 9,6 milliárd főt, viszont a készletek annyira megfogyatkozhatnak, hogy körülbelül 3 bolygónyi nyersanyagra lesz szükség ahhoz, hogy a mostani fejlődést fenn tudjuk tartani. Ezért fontos, hogy a megújuló energiaforrásokat minél szélesebb körben kezdjük el használni, ezzel csökkenthetjük a fosszilis energiahordozók fogyásának gyorsaságát, továbbá a környezetszennyezést is radikálisan le tudjuk ezzel csökkenteni.
Ahogyan a fosszilis energiahordozók, úgy a termőföld is véges. A modern mezőgazdaság arra törekszik, hogy egy adott méretű termőföldből minél nagyobb hasznot tudjon kicsikarni, de e közben megfeledkezik a megfelelő tápanyag visszapótlásról, az időközönkénti termőterület pihentetésről (ugaroltatásról). Ezzel az intenzív gazdálkodással a termőföldek minősége fokozatosan romlik, időről-időre csökken a termőképessége, és ha nem figyelünk oda, előfordulhat az is, hogy nem lesz elég termőterület, amely a gyarapodó népességet el tudja tartani. Tisztán látszik, hogy a mezőgazdaságnak is lépnie kell, olyan megoldásokat kell alkalmazni a növénytermesztésben, melyekkel fenntarthatóan lehet gazdálkodni, de a vegyszerek használatát (a környezet megóvása érdekében) csökkenteni kell, el kell mozdulni az integrált növényvédelem irányába.
Mint minden évben, idén is lesz egy központi helyszíne a Környezetvédelem Világnapjának. A világnappal kapcsolatos hivatalos konferenciákat idén Olaszországban, a május 1-től október 31-ig tartó Milán Expo rendezvénysorozat keretein belül fogják megtartani, ahová 140 országból összesen 20 millió látogatót várnak!
Forrás: unep.org/wed/news/; wikipédia
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 400 hirdetés 89 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés