A Boehringer Ingelheim 2021 tavaszán podcast sorozatot indított, "Meet the Expert", "Beszélgetés a szakértővel" címen. Ennek során neves állategészségügyi szakértők tartottak előadást a legfontosabb sertésbetegségekről, a telepi menedzsmentről és számos a sertéságazattal kapcsolatos további kérdésről, valamint válaszoltak a szakterületükkel kapcsolatban felmerült gyakorlati kérdésekre.

Mivel a kocák és a kocasüldők fertőzhetik a Mycoplasma hyopneumoniae-vel a malacokat, így elsősorban stabil (azaz a fertőzésen átesett és a kórokozót nem, vagy csak minimális mértékben ürítő) kocaállományra van szükség ahhoz, hogy a fertőzési nyomás a nevelési és a hizlalási időszakban csökkenthető legyen. A malacok vakcinázásának hatékonyságát ronthatja, ha a kocaállomány instabil a Mycoplasma hyopneumoniae szempontjából. Az utónevelőben és a hizlaldán a Mycoplasma hyopneumoniae fertőzési nyomását a menedzsment és a társfertőzések befolyásolják leginkább, de a tenyészállomány megfelelő Mycoplasma hyopneumoniae elleni vakcinázása javíthatja a növendék- és hízósertések egészségi állapotát. A Boehringer Ingelheim RCV képviseletében Dr. Tomasz Trela állatorvos tartott ebben a témában előadást a vállalat februári webináriumán azzal a céllal, hogy a legújabb ismereteket és a cég Mycoplasma kontrolljára vonatkozó koncepcióját megossza a gyakorlati szakemberekkel, sertéstartókkal és állatorvosokkal..

https://www.youtube.com/watch?v=CeQEarDY3_M&list=PLp7IJjtPcxlzBxkho5stMHpX9v8RGK0aH

A dán sertéstenyésztés az alkalmazott gyakorlatnak köszönhetően a világ élvonalába tartozik. A sikerből kiveszi a részét a helyi, állategészségügyre és termelési menedzsmentre szakosodott Danvet cég is. Az állatorvosi praxis egész Dániát lefedi és a dán kocaállomány mintegy 35%-a tartozik a felügyeletük alá. A dán sertéstelepeken a nagy számú malac előállítása az elsődleges szempont, ezért a tenyészállatok ellátásában komoly szakértelem nélkül elképzelhetetlenek a mindennapok. Mivel a Boehringer Ingelheim webinar sorozatának főszereplői a tenyészsüldők és a fiatal kocák, ezért a felkért Per Damkjær Bak állatorvos, a Danvet Sertéspraxis társtulajdonosa, igen hasznos és rendszerezett gyakorlati tanácsokkal látta el a témában a hallgatóságot. A február 12-én lezajlott webinárium címe a ’Kocasüldők behozatala és előkészítése a 40 malac/koca/év teljesítményre’ volt.

Dr. Hasse Kahr Poulsen, a szintén a Danvet Sertéspraxisának képviseletében arról beszélt, hogy hogyan tartható fenn a kocák nagy teljesítménye. Az előadáson számos konkrét tanács és javaslat elhangzott.

Az afrikai sertéspestis néhány éve már az európai sertéstartókra nézve is komoly kockázatot jelent, beleértve Magyarországot is, ráadásul a határaink mentén – különösen Romániában – kritikusnak nevezhető a helyzet. Éppen ezért volt aktualitása annak az online előadásnak, amit 2021. júniusában a Boehringer Ingelheim szervezett. Az előadó, Dr. Tomasz Trela, a cég sertéságazati regionális szakmai felelőse állatorvosként több ASP járványesetet is látott, több országban részt vett a telepek járványvédelmének javításában, így sok információval és gyakorlati tapasztalattal rendelkezik ebben a témában.

A közelmúltban – a humán egészségügyi vonatkozásai miatt is – nagy teret kaptak a közbeszédben a járványok és a járványvédelem. A problémakör a nagyüzemi állattartásban hétköznapi jelenség, a külső és belső járványvédelem a mindennapi élet része a telepeken, ugyanígy az endémiás állatbetegségek – mint például a sertések PCV2 vagy Mycoplasma hyopneumoniae fertőzöttsége – elleni védekezés is. A rutinná vált beavatkozások, mint például a sertések vakcinázása során könnyen megfeledkezünk az alapokról, és a kivitelezés egyszerűsítése lassan a hatékonyság romlásához vezet. Így aztán időről-időre aktuális lehet a Boehringer Ingelheim webinárium sorozatának előadása, amit Dr. Rebecca Morgenstern, sertésegészségügyi specialista tartott a vakcinázás alapjairól és az oltás gyakorlati vonatkozásairól.

Ha bővebben megismerkedne az elhangzottakkal, megnézné az előadásokat, ahhoz kattintson ide!

(x)

További híreink

Válaszok kellenek arról, hol tart a magyar agrárdigitalizáció

2024.07.05.

Tanulmány készül annak érdekében, hogy az Európai Unió tagállamai pontosabban lássák, hol tart a mezőgazdaság digitalizációja

Sürgősen változtatni kell a magyar mezőgazdaság vízellátásán

2024.07.05.

A jóval a rendszerváltás előtt megépült keleti és nyugati főcsatornán kívül nem nagyon fejlődött az infrastruktúra, pedig az ország bővelkedik felszíni vizekben.

Új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben

2024.07.05.

Javul a termelők helyzete, mert új eszközök és büntetések segítenek a gazdáknak a termőföld felvásárlókkal szemben.

Nyáron is jönnek a támogatások és pályázatok hírei

2024.07.04.

Júniusban is több cikkünk szólt a támogatások és a pályázatok témáiról, ebben a hírösszefoglalóban pedig összegyűjtöttük a legfontosabb kapcsolódó anyagokat az elmúlt hónapból.

Tisztul Békés: 10 ezer tonnányi illegális hulladéktól szabadították meg a vármegyét

2024.07.04.

Összesen mintegy 10 millió kilogrammnyi, vagyis 10 ezer tonnányi elhagyott, jogellenesen elhelyezett hulladéktól szabadították meg tavaly Békés vármegyét, csaknem 400 bejelentést vizsgáltak ki.

Partner

A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak

2024.07.04.

A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.

Partnerhírek
Partner

Az LG repcehibridek a magyar körülmények között a lehető legmagasabb termést produkálják

2024.07.01.

Európa első számú repcehibridjével, az LG Ambassadorral, valamint egy új, ígéretes hibriddel, az LG Armadaval készül az új szezonra a Limagrain Hungária Kft. Szijártó Bálintot, a vállalat cégvezetőjét a Magro.hu kérdezte, aki többek között arról is beszélt, hogyan látja a repcetermesztés jövőjét Magyarországon.

Partner

Minden, amit a gyümölcsösök lombtrágyázásáról tudni kell - fókuszban az alma

2024.07.01.

A gyümölcsösökben az új trágyázási időszak mindig ősszel és kora tavasszal, a talajon keresztüli fenntartó trágyázással indul. Később, a nyár folyamán viszont kulcsszerephez jut a lombon keresztüli tápanyag-utánpótlás. Bár a gyümölcsösök fenntartó trágyázásához sem nélkülözhetők a talajvizsgálatok, de a termő gyümölcsösök esetén döntő jelentőségű a lombanalízis, amit rendszeresen el kell elvégezni. Az árutermő ültetvények költségtényezői között a tápelem-analízis nem olyan jelentős tétel, amit érdemes lenne megspórolni, különös tekintettel az így nyerhető tápláltsági állapotra. Az információ értékét, használhatóságát növeli, ha a mintavétel időben és szakszerűen történik, valamint az évenkénti mintaterek következetesen azonosak, sőt a talaj- és levélmintavételi egységek egymással beazonosíthatók, fedik egymást.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 50 RX kabinos 12fokozat
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 50 RX kabinos 12fokozat

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Goldoni S 80 plus fülkés traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Goldoni S 80 plus fülkés traktor

Hitelesített telefonszám

12 000 000 HUF

+ áfa
Hirdetésfeladás