Egy új ausztrál szénbánya 1000 hektárnál is több koalaélőhelyet tarolhat le
Annak ellenére, hogy a koalákat, valamint az óriás repülőerszényes állatokat is veszélyeztetettnek nyilvánították az élőhelyük elvesztése miatt, a tervezett bánya, amelyet jelenleg az állami kormány vizsgál, nem igényel környezeti hatástanulmányt (EIS). A Vitrinite nevű bányavállalat által javasolt „Vulcan South” elnevezésű projekt évi 1,95 millió tonna szén kitermelésével számol. Mivel a kitermelés nem érné el a kétmillió tonnás küszöbértéket, emiatt a vállalatnak nem kellene környezeti hatástanulmányt készíttetnie.
Több mint 1000 hektárnyi koalaélőhelyet irthatnak ki egy új szénbánya nyitásával az ausztráliai Queensland államban – írta a Guardian cikkére hivatkozva a Telex. A Vitrinite már rendelkezik egy szomszédos bánya, a „Vulcan” engedélyével, amely szintén évi 1,95 millió tonnát fog termelni. Ez a bánya több mint 200 hektárnyi koalaélőhelyet pusztít el.
A vállalat az aggályokkal kapcsolatban azt közölte, hogy a Vulcan South telephely által érintett élőhelyet „konzervatív módon kompenzálják” egy „kifejezetten a koalaélőhely megőrzésére összpontosító területen”. Állításuk szerint a bányaprojektnek csupán korlátozott hosszú távú hatása lesz a koalapopulációra. A queenslandi környezetvédelmi minisztériumhoz benyújtott kérelmük szerint a Vulcan South bánya 1023,6 hektárnyi élőhelyet fog kiirtani.
Hirdetés
A vállalat szerint kevés koala érintett
„A koalák ritkán élnek a Bowen-medencében, ezért a javasolt projekttevékenységek várhatóan kisszámú egyedet érintenek” – mondta a bányavállalat szóvivője. Hozzátette, hogy a Vulcan és a Vulcan South „különálló, kis léptékű, rövid távú bányák”, amelyek egymástól 10 kilométerre helyezkednek el. Azt is mondta, hogy „a bányászat utáni rehabilitációs célok között szerepel a koalák élőhelyének helyreállítása”. Továbbá az, hogy „a koalákról ismert, hogy a rehabilitált területeket akár hat év alatt újra benépesítik” – bár elismerte, hogy ez ebben az esetben valószínűleg hosszabb időbe telik majd.
Így néz ki a történet ökológiai szemszögből: a koala védelmében
David Lindenmayer professzor, az Ausztrál Nemzeti Egyetem ökológusa szerint a veszélyeztetett fajok élőhelyének elpusztítása a környezetvédelem „megcsúfolása”. „Mi értelme van egy faj veszélyeztetetté nyilvánításának, ha aztán engedélyezzük, hogy egyre több és több élőhelyet pusztítsanak el?” – kérdezte.
Az Ausztrál Koalaalapítvány elnöke, Deborah Tabart szerint a környezeti kompenzáció hatástalan. „Ez olyan, mint a császár új ruhája. Hogyan maradhatna fenn bármi is, ha leromboljuk az élőhelyét?” – mondta.
Egy friss jelentés szerint Ausztrália az elmúlt időszakban több emlősfajt veszített el, mint bármely más kontinens, és a fejlett világban itt az egyik legmagasabb a fajpusztulási arány. A kihalás fő okaként az élőhelyek pusztulását, a fakitermelést és a behurcolt, nem őshonos fajokat nevezték meg - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Baromfi Mintatelep és Látogatóközpont: az Agrofeed új mérföldköve a fenntartható állattenyésztésben
Az Agrofeed Kft. nagy hangsúlyt fektet olyan mintatelepek létrehozására, amelyeken az elvégzett etetési tesztek tapasztalatai alapján hatékonyabb takarmányt tud a partnerei számára ajánlani.
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatAMG Pro-tech mikrogranulált talajkondicionáló készítmény (10kg)
12 940 HUF / zacskó
+ áfaTöbb mint 3.100 hirdetés 91 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés